Kalouska lidé nenávidí. Ale má pravdu, ať se vám to líbí nebo ne

Komentář - Miroslava Kalouska mnoho lidí nenávidí. Ať už jako zrádce lidovců, hnusného pravičáka nebo prostě jen ministra financí, který nikdy nebude oblíben. Dnes ale řekl něco, co je holá pravda. Vláda Jiřího Rusnoka není vládou nestraníků, ale vládou bývalých politiků a hlavně aktivních podporovatelů Miloše Zemana.

Miroslav Kalousek /TOP 09/
doporučujeme

Místopředseda a krk otáčející hlavou TOP09 v podobě Karla Schwarzenberga Miroslav Kalousek označil vládu odborníků za " vládu kamarádů Miloše Zemana." Nutno dodat, že má pravdu.

Podívejme se na jména, která nejspíše v této vládě usednou. Premiérem se stal Jiří Rusnok. Ten aktivně vystupoval v televizních debatách na podporu Miloše Zemana jako prezidentského kandidáta. Byl členem ČSSD a ministrem financí ve vládách Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky.

Právo dnes přišlo i se jmény několika ministrů. Post ministra vnitra má prý jisté Martin Pecina. Ten byl ministrem vnitra ve vládě Jana Fischera a následně vstoupil do ČSSD. Na začátku tohoto roku odešel, aktivně podporoval Miloše Zemana ve volbě prezidenta a přislíbil vstup do SPOZ.

Místo ministra zahraničních věcí nabídl Rusnok podle Práva nejprve Hynku Kmoníčkovi. Ten je ředitelem zahraničního odboru prezidenta Zemana. Odmítl, a tak padla volba na Pavla Kohouta. Kohout byl stejně jako Pecina ministrem ve vládě Jana Fischera. Před prezidentskou volbou překvapivě podporoval Miloše Zemana.

Teď si můžeme zaspekulovat, kdo dál by mohl dostat jaký post. Ministrem kultury by se mohl stát František Ringo Čech. Byl poslancem za ČSSD a měl vždy blízko k Miloši Zemanovi. Ministrem spravedlnosti by mohla být Marie Benešová. Bývalá místopředsedkyně ČSSD byla z vedení strany odstřelena a je tak dost možné, že ze strany nakonec natruc odejde.

Tato jména jsou ale pouze spekulací. Z již potvrzených jmen je ale jasné, že se nebude jednat o vládu odborníků, natož nestranných. Půjde o klasickou vládu politiků blízkých Miloši Zemanovi.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama