Dienstbier udeřil na kolegy: Přiznejte barvu a vypadněte do SPOZ!

Praha – Nově jmenovaný premiér Jiří Rusnok, který má co do činění se SPOZ, nyní sestavuje vládu. A jak se tak nová vláda rýsuje, zdá se, že bude vládou právě Zemanovců. Tak alespoň hodnotí Rusnokovu vládu senátor za ČSSD Jiří Dienstbier.

Jiří Dienstbier /ČSSD/
doporučujeme

Ten některým svým stranickým kolegům na Facebooku vzkázal: „někteří členové ČSSD by měli přestat dělat pátou kolonu, přiznat barvu a jít do SPOZ. Nejpozději v okamžiku, kdy přijmou místo v Rusnokově vládě. Bylo by to poctivější než podrazy, kterých už bylo v posledních měsících více než dost."

Již za prezidentské volby se sociální demokracie začala dělit na základě vztahu k Miloši Zemanovi. Mezi velké Zemanovy obdivovatele z řad ČSSD patří například Marie Benešová. Ta před pár minutami potvrdila přijetí nabídky na post ministryně spravedlnosti v Rusnokově vládě.

Dienstbier se obává, že rozštěpení ČSSD se bude s působením Zemana nadále prohlubovat. „Už to přestává být sranda. Zeman se pokouší oslabit ČSSD, udržet co nejdéle "svou" vládu, oddálit volby a v co nejpozdějších volbách posílit SPOZ lidmi z "odbornické" vlády. Koho tato strategie oslabí nejvíce je zřejmé. A někteří členové ČSSD tomu ještě napomáhají," dodává.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama