Lékař: Zeman potřebuje do psychiatrické léčebny!

Praha – Prezident Miloš Zeman začíná ovládat celou českou politiku. Lékař zabývající se celostní medicínou Jan Hnízdil se však ptá, kdo ovládá Miloše Zemana. Dochází k jasnému závěru – vládne nám alkohol.

Přidejte svůj názor 84 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Hnízdil popisuje vývoj alkoholismu, který patří k velmi rozšířené nemoci v České republice. Dle statistiky z roku 2010 je v ČR 550 tisíc občanů závislých na alkoholu. „Konflikt se společností tedy nemá ten, kdo pije, ale ten, kdo pít odmítá. Alkoholik, na rozdíl od abstinenta, snadno najde společenský vzor," uvádí Hnízdil.

Alkoholismus poškozuje integritu osobnosti, alkoholik pije, ačkoli tím ohrožuje sebe i společnost. Z počátku alkohol působí příjemně na mysl, projevuje se výřečností, bonmoty a vtipy, „které však připadají vtipné především alkoholikovi samotnému." Později člověk začne považovat alkohol za zdroj svého štěstí a útěchu v neštěstí.

Později od vtipnosti přejde k netaktnímu a impulsivnímu jednání, agresi a lhostejnosti vůči svému okolí. Tato fáze se projevuje arogancí a mstivostí alkoholika, píše Hnízdil na blogu Aktuálně.cz a dodává: „obklopuje se snadno manipulovatelnými slabochy, se sklony k alkoholizmu, vzhlížejícími k dominantnímu alkoholikovi. Ztrácí schopnost naslouchat druhým, neumí kontrolovat svoje chování, emoce, jeho obličej rudne, pohyby jsou neuspořádané, při chůzi vrávorá, vidí dvojitě."

Nakonec přijde fáze vyhaslosti, kdy se alkohol začne opíjet do němoty. Nedokáže se kontrolovat, kdy pije, jestli je to vůbec vhodné. Sahá po sklence každé ráno a alkohol kombinuje s podobnými látkami, jako například s cigaretami. Tohle je fáze, kterou už vyřeší jen psychiatr v protialkoholní léčebně.

„Kolego Karle Nešpore, kde jsi??? Pan prezident potřebuje Vaši pomoc!!!," obrací se Hnízdil na psychiatra Karla Nešpora, který se zabývá bojem proti závislostem.

Loading...
Vstupte do diskuze (84)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tomáš Klus překvapil: Tohle ve světě nemá obdoby. Jsem pyšný na naši…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno Českou republiku navštívil předseda tibetské exilové vlády Lozanga Sanggjäa. V sídle Senátu se…

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 19:16 Aktualizováno Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Miloš Zeman musí do nemocnice, bude hospitalizován několik dní

16.10.2019 17:06 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne nastoupí na až čtyři dny do nemocnice. Půjde o…

Chováte psy? Pravidla se mají znovu zpřísnit, novela prošla Sněmovnou

16.10.2019 16:12 Aktualizováno Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama