VÍME PRVNÍ: ČSSD nechce ve svých řadách zdrádce! Zakázala členům vzájemnou kritiku. Po porušení hrozí vyhazov

Praha - ČSSD zakázala svým lidem mluvit. Pod pohrůžkou vyhazovu ze strany varuje sociální demokracie před kritikou jiných členů strany v médiích.

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda strany
doporučujeme

Ústřední výkonný výbor strany, tedy nejvyšší orgán ČSSD mezi sjezdy, přijal usnesení, které zakazuje členům využívat média ke kritice jiných členů.

"ÚVV ukládá všem členům ČSSD, aby vnitrostranické spory a spory mezi členy ČSSD nebyly řešeny prostřednictvím médií, ale na vnitrostranické půdě. Nedodržení tohoto usnesení bude posuzováno jako porušení Stanov ČSSD nedodržení usnesení orgánů ČSSD," stojí v usnesení, které bylo přijato na posledním zasedání ÚVV.

Porušení stanov se trestá až vyhazovem ze strany. Podle informací serveru EuroZprávy.cz bylo usnesení přijato jen velmi těsně a vyvolalo na jednání bouřlivé reakce.

Potenciální vyhazov totiž může hrozit například Jiřímu Dienstbierovi. Ten v médiích již mnohokrát kritizoval některé členy ČSSD za jejich postoje. Stejně tak byl v minulosti současný místopředseda strany Lubomír Zaorálek kritický vůči členům strany, kteří otevřeně podpořili Miloše Zemana v prvním kole prezidentské volby. V té době to žádné následky nemělo. Dnes by mu hrozil vyhazov.

Server EuroZprávy.cz požádal skrze tiskového mluvčího strany o vyjádření Bohuslava Sobotku. Strana ale zatím nereagovala.

Témata: ČSSD
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama