Pikantní informace v kauze Nagyová: Co říká spis o vydání Nečase?

Praha - Policejní žádost o vydání expremiéra Petra Nečase odhalila další pikantní detail. Nečas byl podle vyšetřovatelů k údajnému uplácení "rebelů" z řad ODS naveden Janou Nagyovou. Serveru Lidovky.cz to prozradil jeden z členů mandátového a imunitního výboru sněmovny.

Jana Nagyová
doporučujeme

"Stojí tam, že byl k uplácení poslanců naveden paní Nagyovou. Poté už podle policie jednal sám. Dále se tam opakují slova jako: slíbil, dělal vše proto, aby co slíbil, dobře dopadlo," popisuje jeden ze členů mandátového a imunitního výboru obsah žádosti, která do sněmovny přišla v pondělí.

Zajímavý je podle něj také právní problém, který policie řeší. "V závěru se píše, že nejde jen o jednání v rozporu s ústavou, ale také problém se zákonem o střetu zájmů, kde je psáno, že veřejná osoba by měla veřejné zájmy upřednostňovat před osobními," dodává pro Lidovky.cz poslanec s tím, že nic nového se o uplácení v žádosti nedočetl.

"To nevím, jestli se mám smát, nebo co si o tom myslet," reagoval na informaci z policejní žádosti obhájce Jany Nagyové Eduard Bruna. "Mluvil jsem o tom s ní a takhle to nebylo," tvrdí advokát.

Nečas bude v případu Nagyová vyslechnut v pátek. "Ano," odpověděl dnes Nečas na dotaz novinářů, zda může potvrdit, že půjde v pátek vypovídat na policii. "Konečně jsem si to vykřičel," podotkl.

Informaci o pozvánce Nečase k výpovědi potvrdila ČTK také pracovnice advokátní kanceláře Eduarda Bruny, který zastupuje Nagyovou. Sdělila také, že kriminalisté v posledních dnech často měnili rozvrh výpovědí, takže není zcela zřejmé, zda Nečas půjde na policii skutečně v pátek ve 13:00.

O jeho výpovědi se spekuluje již od začátku celé kauzy, protože Nečasovo jméno zmiňují policejní dokumenty zveřejněné médii. Expremiér podle policie nabídl třem někdejším poslancům ODS úplatek za to, že složí své mandáty, a údajně také zajistil jeho poskytnutí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama