Zeman šlape po ČSSD: Do strany posílá svého věrného Zavadila, prý povede Prahu

Praha - Sociální demokracie se dostává stále více pod vliv prezidenta Miloše Zemana. Ve straně totiž značně sílí postavení jeho příznivců, jejichž řady by měl rozšířit Zemanův blízký přítel a současný šéf odborářů Jaroslav Zavadil. S překvapivou informací přišla Mladá Fronta DNES.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR odemkl s "virózou" Korunní komoru v chrámu Sv. Víta
doporučujeme

Na Hradě i v prezidentském vrtulníku je nejvlivnější český odborář, Jaroslav Zavadil, jako doma. Nyní to však vypadá, že jeho novým útočištěm mohl být i Lidový dům, z čehož musí mít radost především sociálně demokratické křídlo kolem Michala Haška (ČSSD), které ve straně Zemanovy postoje prosazuje stále úspěšněji proti vůli současného předsedy strany Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Zavadil přitom dosud své potenciální působení v politice zásadně odmítal. Nyní však zřejmě změnil názor a měl by vést pražskou kandidátku, což by mohlo prezidentovy udělat hned dvojitou radost. Jako o lídrovi pražské kandidátky se totiž dříve spekulovalo o Zemanovu nejhlasitějším kritikovi v ČSSD Jiřímu Dienstbierovi, kterého se podařilo proprezidentskému křídlu na posledním kongresu už úspěšně vytlačit z vedení strany.

Zemanovu vlivu přitom v současnosti nahrává, že se sociální demokraté bojí toho, že by mohla dostat druhý pokus o sestavení vlády Miroslava Němcová (ODS) a voliči by ji za to v případě nepodpoření Rusnokovy vlády dávali vinu. Jenže Rusnokova vláda se nelíbí lidem kolem předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. V posledních dnech to však vypadá, že Sobotka svůj vnitrostranický souboj prohrává a ČSSD by mohla nakonec přeci jen Zemanovu vládu podpořit.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici grilovali Českou televizi. Ta zareagovala

17.10.2019 20:24 Poslanci dnes večer pokračovali v debatě o starších výročních zprávách České televize (ČT). Výtky…

Vazby zpřetrhány. Praha ukončila sesterskou smlouvu s Pekingem

17.10.2019 17:53 Pražští zastupitelé dnes definitivně ukončili platnost sesterské smlouvy s čínským Pekingem. Na…

Pražské zastupitelstvo se pohádalo kvůli záchodům

17.10.2019 17:50 Zástupci pražské koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) na dnešním…

Skandál u pražských Pirátů: Šéfka zastupitelů rezignovala, navezla se do…

17.10.2019 17:50 Aktualizováno Předsedkyně pražských zastupitelů za Piráty Michaela Krausová rezignovala na svou funkci.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama