Je na čase tento prohnilý systém plný korupce začít měnit!

Praha – Chcete změnit situaci, kdy patří korupce k již zaběhlým politickým praktikám? Podpořte Nadační fond proti korupci (NFPK), vyzývá dlouhodobý podporovatel Fondu a internetový podnikatel Ondřej Prokop.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

371
doporučujeme

Prokop začal podporovat NFPK před několika lety: „Hledal jsem možnost, jak alespoň pasivně přispět ke snížení korupce v naší zemi." Nejprve zakoupil několik triček s logem Fondu, později začal měsíčně přispívat, ačkoli poměrně malou částkou, i tak toto rozhodnutí pomáhá Fondu v činnosti.

„V té době nebyl NFPK vůbec tak známý jako dnes. Slavné kauzy jako například jízdenky pražské MHD ještě nebyly medializovány, ale i tak měl NFPK v mých očích velký potenciál a to především díky osobnostem, které za jeho vznikem stály. Jednalo se o známé či méně známé osobnosti, které si vytyčili ty správné cíle," uvádí Prokop.

Se svým rozhodnutím je Prokop čím dál více spokojený, neboť NFPK stále přichází s celou řadou velkých kauz. Fond také odměňuje oznamovatele korupčního jednání v nejvyšších patrech státní správy, čímž chce dodat odvahu dalším takovým whistleblowerům.

„Čím více nás bude, tím větší možnosti v tomto zájmu NFPK bude mít. Opravdu už je na čase tento prohnilý systém plný korupce začít měnit. A politici a jejich volební programy ho nezmění, změna musí přijít od lidí. Od nás všech," dodává.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek rozdává rány: "Je to d*bil”. Jaký premiér, takoví ministři a celá…

22.08.2019 22:23 Aktualizováno Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na sociálních sítích spustil kanonádu kvůli…

Babiš poslal Zemanovi na Hrad návrh na jmenování Zaorálka ministrem kultury

22.08.2019 18:33 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes odeslal prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na jmenování Lubomíra…

Lidovci dál bojují za ústavní ochranu vody, spustili petici

22.08.2019 17:39 KDU-ČSL připravila petici za ústavní ochranu vody. Navázala tak na návrh vlastních poslanců na…

Benešová žádala od Schillerové "jen drobné". Vyjednala 251 milionů navíc

22.08.2019 16:52 Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) vyjednala do rozpočtu úřadu na příští rok 251…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama