Je na čase tento prohnilý systém plný korupce začít měnit!

Praha – Chcete změnit situaci, kdy patří korupce k již zaběhlým politickým praktikám? Podpořte Nadační fond proti korupci (NFPK), vyzývá dlouhodobý podporovatel Fondu a internetový podnikatel Ondřej Prokop.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

371

Prokop začal podporovat NFPK před několika lety: „Hledal jsem možnost, jak alespoň pasivně přispět ke snížení korupce v naší zemi." Nejprve zakoupil několik triček s logem Fondu, později začal měsíčně přispívat, ačkoli poměrně malou částkou, i tak toto rozhodnutí pomáhá Fondu v činnosti.

„V té době nebyl NFPK vůbec tak známý jako dnes. Slavné kauzy jako například jízdenky pražské MHD ještě nebyly medializovány, ale i tak měl NFPK v mých očích velký potenciál a to především díky osobnostem, které za jeho vznikem stály. Jednalo se o známé či méně známé osobnosti, které si vytyčili ty správné cíle," uvádí Prokop.

Se svým rozhodnutím je Prokop čím dál více spokojený, neboť NFPK stále přichází s celou řadou velkých kauz. Fond také odměňuje oznamovatele korupčního jednání v nejvyšších patrech státní správy, čímž chce dodat odvahu dalším takovým whistleblowerům.

„Čím více nás bude, tím větší možnosti v tomto zájmu NFPK bude mít. Opravdu už je na čase tento prohnilý systém plný korupce začít měnit. A politici a jejich volební programy ho nezmění, změna musí přijít od lidí. Od nás všech," dodává.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama