Poslanec Huml nabídl mandát k prodeji za 20 mega a 5 kilo zlata

Praha - Nejvyšší soud posvětil korupci u poslanců. Mají totiž imunitu, takže si mohou dělat, co se jim zlíbí. Toho si všiml i poslanec za ČSSD Stanislav Huml a ihned nabídl svůj mandát ke koupi.

Stanislav Huml /ČSSD/
doporučujeme

Nejvyšší soud zatrhnul stíhání exposlanců ODS za údajnou korupci, kterou se měli dopustit přijetím trafik. Podle soudu se na toto jednání vztahuje poslanecká imunita.

Odborná veřejnost je v mnoha případech tímto rozhodnutím zděšena. Soud totiž de facto řekl, že poslanci jsou nadlidé, na které se právo vůbec nevztahuje a mohou ho porušovat, jak se jim zlíbí.

Vtipně to pak okomentoval poslanec Stanislav Huml, jenž zběhl od Věcí veřejných k ČSSD. "Prodám mandát poslance, za min. 20 mega a 5 kg zlata. Zn. rychle, než si to Nejvyšší soud rozmyslí," napsal vtipně na sociální síti. Otázkou je, do jaké míry se rozhodnutí soudu dá brát jako vtip.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČT musí zaplatit Vitáskové 80.000 korun za nepravdivý výrok

04.03.2021 17:02 Aktualizováno Česká televize (ČT) musí uhradit bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové 80…

Sněmovna podpořila lidoveckou novelu volebního zákona

04.03.2021 16:28 Sněmovna v prvním kole podpořila v souladu s dohodami klubů odkládanou volební novelu KDU-ČSL,…

Lidé by neměli počítat s rozvolněním, řekl Babiš

04.03.2021 16:14 Lidé by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření…

Sněmovna podpořila lidoveckou novelu volebního zákona, počítá se 14 kraji

04.03.2021 15:40 Aktualizováno Sněmovna v prvním kole podpořila v souladu s dohodami klubů odkládanou volební novelu KDU-ČSL,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama