Propuštění rebelové ODS jásají: Česko je stále právní stát

Olomouc - Bývalý poslanec ODS Petr Tluchoř byl dnes ve 23:00 propuštěn z vazební věznice v Olomouci. Na svobodu se zhruba po měsíci dostal díky rozhodnutí Nejvyššího soudu v Brně, který jej stejně jako jeho stranické kolegy Marka Šnajdra a Ivana Fuksu vyňal z pravomoci orgánů činných v trestním řízení. Společně byli obviněni z korupce za tzv.politické trafiky. Šnajdr a Fuksa opustili vazební věznici včera ve 22:00.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Marek Šnajdr /ODS/
doporučujeme

"Především chci poděkovat nezávislému soudu, který mi umožní uchovat si víru v ČR jako právní stát," řekl novinářům po opuštění věznice Tluchoř, pro kterého prý byly nejhorší okamžiky po zatčení policií a první minuty v cele předběžného zadržení.

Tluchoř věřil, že Nejvyšší soud rozhodne v jeho prospěch. Verdikt soudu ale zatím nechtěl dál komentovat. "Potřebuji trochu prostoru se oklepat, pak se k dalším věcem vyjádřím," uvedl Tluchoř.

Stejně jako Fuksa se Šnajdrem poděkoval Tluchoř zaměstnancům vězeňské služby za korektní a profesionální chování.

"Jsem rád, že tato anabáze končí," řekl včera Šnajdr. "Chtěl bych poděkovat rodině a dětem, že za mnou stáli, chtěl bych poděkovat právníkovi a sluší se, abych poděkoval zaměstnancům věznice za jejich korektní přístup, " podotkl Šnajdr, podle kterého by se v Česku měla rozvířit debata o roli státních zástupců ve společnosti.

Exposlanci ODS Šnajdr, Tluchoř a Fuksa se po rebelii proti vedení své strany vzdali poslaneckého mandátu. Umožnili tak schválení daňového balíčku bývalé vlády Petra Nečase. Fuksa a Šnajdr poté získali funkce v dozorčích radách státem vlastněných firem. Policie v tom spatřuje formu korupce.

Všichni tři někdejší poslanci jsou nyní ve vazbě. V druhé větvi téže kauzy policie vyšetřuje údajné zneužívání rozvědky. Celkem je obviněno osm lidí, mezi nimi také někdejší šéfka Nečasovy kanceláře Jana Nagyová. 

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Europoslanci: V Česku nefunguje systém pro zjištění střetu zájmů

28.02.2020 17:18 Aktualizováno Europoslanci mají dojem, že v České republice nefunguje jasný systém, který by identifikoval střet…

Babiš pokládá Zdechovského a Peksu za vlastizrádce, mise europoslanců prý…

28.02.2020 17:15 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) označil dnes české europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a Mikuláše…

Není důvod k panice kvůli koronaviru, uklidňoval Babiš. V karanténě je 307…

28.02.2020 16:06 Premiér Andrej Babiš uklidňoval na tiskové konferenci, že není důvod skupovat ochranné roušky a…

Nacistická propagace? Buďte rád, že jste nedostal přes d***u, nadávalo se…

28.02.2020 12:16 Je součástí svobody projevu a podnikání prodej a distribuce nacistické propagandistické knihy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama