Za dva dny se rozpustí Sněmovna? Někteří tomu nevěří

Praha - Pouhé dva dny před klíčovým hlasováním o rozpuštění Sněmovny přibývá skeptických hlasů. Ministr vnitra v demisi Martin Pecina nebo hradní kancléř Vratislav Mynář nevěří, že k rozpuštění dojde.

371
doporučujeme

Ministr vnitra v demisi Martin Pecina nebo hradní kancléř Vratislav Mynář nevěří tomu, že se v úterý najde dostatečný počet poslanců, kteří pro rozpuštění dolní komory Parlamentu skutečně zvednou ruku. Jsou totiž přesvědčeni, že někteří poslanci opět na poslední chvíli změní názor.

"Já si myslím, že nepřijede dost poslanců, že někteří budou na dovolené a že budou argumenty o tom, že se některé zákony ještě musí doschválit. Myslím si, že rozpuštění proběhne až v září," řekl Pecina. " Myslím, že TOP 09 také nakonec couvne a řekne, že by se to mohlo udělat v září," dodal.

To ale razantně odmítá předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík. "Já předpokládám, že pan Pecina se projeví jako gentleman a hned v úterý, kdy hlasy TOP 09 pro rozpuštění budou platit, protože naše slovo platí, se za svá slova veřejně TOP 09 a Starostům omluví," řekl.

K rozpuštění sněmovny je potřeba hlas minimálně sto dvaceti poslanců. Že si někteří na poslední chvíli rozmyslí, že je pro ně výhodnější, když bude Sněmovna pokračovat, si myslí i hradní kancléř Vratislav Mynář.

"Některý z poslanců si asi spočítá, že ho příští grémium nebo nějaká politická rada nenavrhne na post poslance a on přijde zhruba o tři čtvrtě milionu korun. Což samozřejmě každému zahýbe mozkovými myšlenkami," prohlásil.

Přeběhlíci se podle Mynáře mohou najít jak u TOP 09, tak i ČSSD a KSČM. Právě na celkem 122 hlasů těchto tří stran pro rozpuštění dolní komory se zatím sázelo jako na jistotu. ODS totiž už prohlásila, že chce kvůli důležitým zákonům hlasování posunout, pro stranu LIDEM příští volby znamenají jasnou smrt a slibům Věcí Veřejných, že rozpuštění podpoří, také nikdo příliš nevěří.

Jak sněmovní detektivka dopadne a jak dobří jsou Pecina s Mynářem prognostici, se ukáže už za dva dny. Z průzkumu veřejného mínění vyplývá, že stejný názor jako Pacina s Mynářem mají i přes dvě pětiny Čechů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Téměř 3500 lidí má prověrku, i když ji na svém postu nemusí mít

31.10.2020 13:20 Na úřadech a ministerstvech v Česku bylo loni 3472 zaměstnanců, kteří mají prověrku na nakládání s…

Europoslanec pomáhá v první linii, krmí i myje pacienty. Se smrtí se…

30.10.2020 22:00 Aktualizováno Odložil perfektně střižené sako a vkusnou košili s kravatou a navlékl se do ochranného obleku, aby…

Neřešme, kolik petic Blatný proti premiérovi podepsal. Primární je jeho…

30.10.2020 20:26 Aktualizováno Odmítá řešit, jakou petici nový ministr zdravotnictví Jan Blatný podepsal a v kolika spolcích se…

Vláda prodloužila všechna opatření i nouzový stav do 20. listopadu

30.10.2020 20:20 Aktualizováno Nouzový stav v Česku kvůli epidemii covidu-19 potrvá zatím do 20. listopadu. Premiér Andrej Babiš …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama