Paroubek chce ve vládě Ratha, Nečas zatím jména tají

Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek i nadále počítá se středočeským hejtmanem Davidem Rathem na post ministra zdravotnictví. Šéf sociálních demokratů to řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Přidejte svůj názor

David Rath
doporučujeme

Rath ale již dříve řekl, že by spíše než o ministerské křeslo stál o to, aby mohl zůstat v čele Středočeského kraje. I s touto variantou ale Jiří Paroubek počítá. "Pokud by se David Rath nechtěl funkce ministra zdravotnictví ujmout, mám v záloze několik dalších jmen, například hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka," řekl Paroubek.

Na post ministra financí Paroubek počítá s Bohuslavem Sobotkou, funkci ministra zahraničních věcí by svěřil do rukou Lubomíra Zaorálka, vnitro by podle jeho představ měl vést Martin Pecina. "Pokud by ale pan Pecina působil v jiné funkci, dovedu si jako ministra vnitra představit i Františka Bublana," řekl Paroubek.

Volební lídr ODS Petr Nečas odmítl uvést jakákoliv jména, podle něj je to totiž předčasné. "Nebudu rozdělovat kůži medvěda, který ještě běhá po lese. Navíc ODS počítá s tím, že bude po volbách sestavovat koaliční vládu, která bude středopravicová. V takové vládě bude mít ODS pouze šest až sedm míst," řekl Nečas.

Nečas s Paroubkem diskutovali také o jednotlivých prioritách svého případného vládnutí, debata byla místy velmi nepřehledná. Oba lídři si skákali do řeči, občas nebylo rozumět ani jednomu.

Řešily se například priority pro zdravotnictví, přímá volba prezidenta, možnost privatizace velkých státních podniků nebo ekologická superzakázka.

Nečas se s Paroubkem nejvíce střetli v otázce zadlužení státu a toho, kdo za deficity může. Nečas označil politické sliby ČSSD za "vykřičenou pouť plnou cinkrlátek". "Domluvte se s Českou televizí, ať vás vysílá místo Večerníčku," dodal Nečas. Paroubek na to reagoval slovy, že je Nečas "kašpárek."

Oba lídři také ukazovali ve studiu cedule s grafy a čísly.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válková mohla být odvolána, potvrdil Babiš. Co ovlivnilo jeho názor?

17.01.2020 17:54 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) respektuje, že rada pro lidská práva ve čtvrtek podpořila poslankyni…

Babiš ostře kritizuje e-shop na dálniční známky za 400 milionů, bude se…

17.01.2020 17:21 Aktualizováno Zakázka na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky za 401 milionů korun se…

Důchodová komise se znovu sejde, bude jednat o pravidlech spoření

17.01.2020 17:12 Důchodová komise se bude letos znovu zabývat nastavením pravidel spoření na penze. Debatovat by…

Komunisté chtějí změnit vládní novelu zákoníku práce

17.01.2020 13:28 Komunisté ve Sněmovně předloží pozměňovací návrhy k vládní novele zákoníku práce. O normě chce KSČM…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama