Jak na korupci? Je tu jednoduchý recept

Praha – Jestliže chceme odstranit korupci z politiky, měli bychom jí nejprve odstranit z našeho jednání. Tento zároveň jednoduchý i složitý recept podává spolupracovnice Nadačního fondu proti korupci Michaela Suchardová, která se ztotožnila s názory ředitele Asijské univerzity v Thajsku Viphandha Roengpithya, které představil na konferenci FORUM 2000.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

371
doporučujeme

„Korupce není sama o sobě špatná, je to pouze znamení toho, že něco ve společnosti nefunguje. Je to něco jako nemocný člověk ve společnosti, který potřebuje uzdravit. Neuzdravíme ho tím, že budeme jako současná západní medicína pouze léčit léky následky nemoci, nýbrž se potřebujeme zaměřit na příčiny tohoto stavu, ať už nemoci či korupce," píše Suchardová.

Za důležitou v prevenci korupce považuje výchovu. Postoje rodičů významně ovlivňují hodnoty jejich potomstva. Jestliže budou vzhlížet k těm bohatým a zároveň budou tvrdit, že se ke svému postavení mohli dopracovat jen a jen tím, že se nebáli si nakrást, nejedná se o nejlepší vytváření hodnot. Suchardová zdůrazňuje, že je třeba začít u sebe a „opakovat si i svým blízkým, že úspěchu v životě lze dosáhnout s rovnou páteří, a že jedině takový úspěch a štěstí mají trvalejší hodnotu."

Zdůrazňuje, že můžeme mnoho změnit skrze volby, ve kterých můžeme dát hlas těm, kteří pracovali na odstranění korupce. Jejich jména jsou dle Suchardové jasně vidět pod projektem Rekonstrukce státu. „Nenechme se zlákat lacinými prohlášeními a billboardy, které se nám zapisují do podvědomí, ani nevíme jak," dodává.

Loading...
Témata: NFPK | Korupce
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Místo Kubery měl zemřít Zeman? Z okolí ČT přišla tvrdá "kondolence"

22.01.2020 22:02 Aktualizováno Smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery zarmoutila mnoho Čechů. Ti se netají svými pocity, které jsou…

Pavel Novotný přiznal: Zablokovali mě. Co provedl?

22.01.2020 21:54 Aktualizováno Starosta Řeporyjí Pavel Novotný už delší dobu nebyl aktivní na sociální síti Facebook. Jak se…

Babiš má se zakázkou na dálniční známky stále problém, podá trestní…

22.01.2020 18:17 Společnost Asseco Central Europe je připravena vzdát se smlouvy za 401 milionů korun na IT systém k…

Digitální daň poprvé prošla Sněmovnou. Kolik státu ročně vynese?

22.01.2020 17:22 Na velké internetové firmy by mohla v Česku v budoucnu dopadnout sedmiprocentní digitální daň.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama