Paulczynski: Pane Bože, chraň nás před blbci!

Praha - Kdo v sobě našel sílu na nedělní Partii na Primě, zažil zase jeden z velkých dnů stínového ministra zdravotnictví Ratha. Padaly z něho opravdové perly.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Nejlepší bylo, kterak vyvyšoval svůj doktorský titul nad magisterský titul náměstka ministryně zdravotnictví.

K nejlepšímu patřilo, kdy se titulovali Šnajdr Ratha chameleonem a Rath Šnajdra strakou zlodějkou. Nádherná ukázka politické kultury a la Česko.

Zdálo se, že sociální demokracie udělila panu doktorovi dočasný dištanc, aby svou drze proříznutou klapačkou nepokazil oranžovou kampaň. Nějakým nedopatřením pan doktor vyklouzl z domácího vězení a vše si vynahradil. Stručné shrnutí uměleckého dojmu: ratlík poštěkával na dobromyslného salašnického psa až se z něho stal pes Baskerwilský. Mám tu čest se s panem náměstkem znát osobně, takže jsem ho nepoznával. Asi mu marketingoví poradci doporučili mírně cholerickou pózu, ale lid televizní to asi neocení.

A v čem bylo jádro pudla? Náměstek uvedl, že zdravotnické poplatky prokázaly svou nezbytnost a pozitivní efekt pro české zdravotnictví. "Zrušení zdravotnických poplatků znamená okamžitý výpadek šest miliard pro české zdravotnictví plus dodatečné výdaje zdravotních pojišťoven," prohlásil Šnajdr, podle něhož by to znamenalo kolaps zdravotnictví. Šnajdr zopakoval, že poplatky pomohly zvýšit kvalitu a dostupnost specializované zdravotnické péče. Sociálními demokraty plánovaná redukce zdravotních pojišťoven by podle náměstka znamenala přechod na centralistické socialistické zdravotnictví a ČSSD prý nemyslí vážně zavedení připojištění.

Chameleon zase mlel to svoje o zrušení poplatků a přidal k tomu statistický údaj o střední délce věku, čemuž kromě demografů asi nerozuměl vůbec nikdo. Ale znělo to dobře.

A vzhledem k tomu, že na zrušení poplatků socani nalákali hlupáky už jednou, nelze vyloučit pro velký úspěch repete. Nejhorší na tom bude, že na tuto Rathovu demagogii zcela jistě bude nemalý počet "obyčejných lidí" slyšet. Jak je něco zadarmo, už se řadí do fronty. Doufám, že jich však nebude tolik, aby z tohoto pána udělali ministra zdravotnictví, který straší zdravotnicky nevzdělané voliče svými vizemi, kterak se temnou nocí plouží vychrtlý nuzák třímající v rukou poslední vyžebranou třicetikorunu na zaplacení Julínkova poplatku u doktora. Padá vysílením před luxusním mrakodrapem pětihvězdičkové soukromé kliniky a přivolaná hlídka mu sděluje, že jeho námaha byla marná, neboť klinika se specializuje pouze na léčbu celulitidy. Pacient vyčerpáním a šokem umírá..."

A jestli někdo těmto Rathovým strašákům věří, pak nezbývá než si povzdechnout:

Pane Bože, chraň nás před blbci!

Zdroj: Paulczynski.cz

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z vlády přichází jasný názor: Česko má přijmout uprchlíky. Hrozí, že z…

23.01.2020 22:10 Aktualizováno Česká republika by podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD měla přijmout nezletilé migranty…

Pavel Novotný přiznal: Zablokovali mě. Co provedl?

23.01.2020 22:10 Aktualizováno Starosta Řeporyjí Pavel Novotný už delší dobu nebyl aktivní na sociální síti Facebook. Jak se…

Symbol Habsburků v centru Prahy? Návrat kontroverzního sloupu opět ve hře

23.01.2020 17:18 Aktualizováno Na pražské Staroměstské náměstí se zřejmě vrátí Mariánský sloup v podobě repliky, kterou vytvořil…

Ke stavebnímu zákonu je 4500 připomínek, do věci se vložila ODS

23.01.2020 17:00 Opoziční ODS dnes vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO) ke společnému jednání o vládním návrhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama