Antikomunista Šinágl podporuje Babiše. Je mi toho fanatika líto, píše advokát

Praha - Aktivista a bojovník za svobodu Jan Šinágl otevřeně podporuje hnutí Andreje Babiše ANO. Když to zjistil bývalý spolupracovník Vávlava Klause, advokát Pavel Hasenkopf, nevěřil vlastním uším.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jan Šinágl
doporučujeme

Jan Šinágl, disident z dob totality, antikomunista a občanský aktivista bojující za svobodu, na svém webu otevřeně podporuje Babišovo ANO. Dnes se to dozvěděl i advokát Pavel Hasenkopf.

"Je mi ho upřímně líto. Mám ho za fanatika, ale vždy jsem věřil a věřím, že co říká, to si i skutečně myslí. Právě pro tuto svou vlastnost, pro tuto svou naprostou nepřizpůsobivost a neschopnost chovat se oportunisticky (překlad: točit se podle větru) je věčným disidentem. Bude disidentem v každém režimu, prostě proto, že je to režim," postěžoval si na sociální síti.

Nemůže pochopit, proč se Šinágl hájící svobodu přidává na stranu ANO, které otevřeně hlásá myšlenku korporativismu, což dedukuje ze slova Babiše, že stát bude řídit jako firmu. Toto hnutí, které přezdívá Řepkové, také podle něj inklinuje k italské verzi fašišmu. "A Jan Šinágl to nevidí. Kruté a smutné. Až prohlédne, bude se nenávidět," posteskl si advokát.

Hnutí ANO se podle všeho probojuje v předčasných volbách do sněmovny a je dokonce možné, že se stane hegemonem pravice. Andrej Babiš voliče oslovuje především svou razancí a programem, ve kterém nabízí podporu podnikatelům a mladým lidem, snižování daní a snižování veřejného deficitu. Jak vidno z průzkumů veřejného mínění, tento program lidi táhne.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Foldyna zůstává v ČSSD. Na vyloučení se nenašlo dost hlasů

20.09.2019 17:50 Poslanec Jaroslav Foldyna i šéf krajské ústecké ČSSD Miroslav Andrt dnes přestáli hlasování o…

Šik proti Zemanovi? Fiala navrhl schůzku opozičních stran, vyjma SPD

20.09.2019 17:20 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama