Antikomunista Šinágl podporuje Babiše. Je mi toho fanatika líto, píše advokát

Praha - Aktivista a bojovník za svobodu Jan Šinágl otevřeně podporuje hnutí Andreje Babiše ANO. Když to zjistil bývalý spolupracovník Vávlava Klause, advokát Pavel Hasenkopf, nevěřil vlastním uším.

Jan Šinágl
doporučujeme

Jan Šinágl, disident z dob totality, antikomunista a občanský aktivista bojující za svobodu, na svém webu otevřeně podporuje Babišovo ANO. Dnes se to dozvěděl i advokát Pavel Hasenkopf.

"Je mi ho upřímně líto. Mám ho za fanatika, ale vždy jsem věřil a věřím, že co říká, to si i skutečně myslí. Právě pro tuto svou vlastnost, pro tuto svou naprostou nepřizpůsobivost a neschopnost chovat se oportunisticky (překlad: točit se podle větru) je věčným disidentem. Bude disidentem v každém režimu, prostě proto, že je to režim," postěžoval si na sociální síti.

Nemůže pochopit, proč se Šinágl hájící svobodu přidává na stranu ANO, které otevřeně hlásá myšlenku korporativismu, což dedukuje ze slova Babiše, že stát bude řídit jako firmu. Toto hnutí, které přezdívá Řepkové, také podle něj inklinuje k italské verzi fašišmu. "A Jan Šinágl to nevidí. Kruté a smutné. Až prohlédne, bude se nenávidět," posteskl si advokát.

Hnutí ANO se podle všeho probojuje v předčasných volbách do sněmovny a je dokonce možné, že se stane hegemonem pravice. Andrej Babiš voliče oslovuje především svou razancí a programem, ve kterém nabízí podporu podnikatelům a mladým lidem, snižování daní a snižování veřejného deficitu. Jak vidno z průzkumů veřejného mínění, tento program lidi táhne.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté terčem posměchu. Lidé dívku z fotobanky parafrázují

09.08.2020 18:12 Aktualizováno KSČM, která si pomocí plakátu mladé dívky s heslem "Být komunistou je in" chtěla získat voliče, se…

Korespondenční volba navzdory karanténě padla. V cizině by jí ale mohli…

09.08.2020 18:05 Korespondenčního hlasování se asi jen tak nedočkáme. Politické strany zastoupené v parlamentu se se…

KOMENTÁŘ: Pompeo přijede vzkřísit skomírající demokracii. Bagatelizováním…

09.08.2020 16:30 KOMENTÁŘ – Dokonale poznal, jaké zákeřné zlo představuje, když sloužil jako velitel tankového…

Transparency chce přezkum Babišova střetu zájmů, obrátila se na…

09.08.2020 14:16 Transparency International (TI) podala podnět k ministerstvu spravedlnosti, aby přezkoumalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama