Liška varuje před nebezpečím klausismu

Praha – Politika našeho bývalého prezidenta Václava Klause ohrožuje podle předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky demokracii. Klaus při přebírání Trumanovy-Reaganovy medaile pozurážel bojovníky za svobody i další laureáty ceny z postkomunistických zemí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ondřej Liška

„Podle Klause se „musíme utkávat s komunismem v jeho nových převlecích." Mezi tyto převleky označil agresivní human-rightismus, který se dle něj stal nástrojem potlačování tradičních občanských práv, morální relativismus a moderní environmentalismus," píše Liška na blogu Aktuálně.cz.

Podle Lišky by se však „šedá normalizační myš" Klaus této medaili ani nepřiblížil, pokud by nebylo jiných bojovníků za svobodu, sám totiž nenašel odvahu podepsat petici Několik vět. Klaus kritizoval snahu o autonomii Tibetu a na začátku tohoto roku osvobodil svojí amnestií řadu tunelářů.

Objevují se však i Klausovi žáci, jako bývalý premiér Petr Nečas, který vystupoval např. proti „dalajlamismu". Klausismus dle Lišky zapustil v české společnosti pevné kořeny. „Klausismus v drtivé většině debat stojí vždy a priori proti: proti veřejnému zájmu, proti právům a svobodám občanů," popisuje Liška projevy této politiky.

Tento Klausův přístup nese svůj podíl viny na současném politickém marasmu, myslí si předseda Zelených: „Klaus si vždycky pletl liberalismus a otázku svobody s libovůlí, právem džungle. Tato doktrína samozřejmě vyhovovala různým kmotrům a mafiánům, kteří postupně opanovali českou politiku." Klausismus proto Liška označuje za ideologii libovůle ohrožující svobodu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovy vulgarity? Do kauzy ostře promluvil Jan Kraus. A Hradu se to…

18.10.2018 22:11 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman se opět postaral o poprask, když tento týden v Českém rozhlase mluvil…

ČSSD musí do čtyř měsíců zaplatit 338 milionů korun

18.10.2018 20:27 Dědicové advokáta Zdeňka Altnera vyzvali ČSSD k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí…

Poche skončí na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu

18.10.2018 18:05 Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu…

ČT, Bakala, Sobotka a ČSSD. Známý novinář vznesl vážné obvinění, pak to…

18.10.2018 17:30 Aktualizováno Novinář a vydavatel amerického původu Erik Best si ve svém zpravodaji vzal na paškál Českou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama