Liška varuje před nebezpečím klausismu

Praha – Politika našeho bývalého prezidenta Václava Klause ohrožuje podle předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky demokracii. Klaus při přebírání Trumanovy-Reaganovy medaile pozurážel bojovníky za svobody i další laureáty ceny z postkomunistických zemí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ondřej Liška

„Podle Klause se „musíme utkávat s komunismem v jeho nových převlecích." Mezi tyto převleky označil agresivní human-rightismus, který se dle něj stal nástrojem potlačování tradičních občanských práv, morální relativismus a moderní environmentalismus," píše Liška na blogu Aktuálně.cz.

Podle Lišky by se však „šedá normalizační myš" Klaus této medaili ani nepřiblížil, pokud by nebylo jiných bojovníků za svobodu, sám totiž nenašel odvahu podepsat petici Několik vět. Klaus kritizoval snahu o autonomii Tibetu a na začátku tohoto roku osvobodil svojí amnestií řadu tunelářů.

Objevují se však i Klausovi žáci, jako bývalý premiér Petr Nečas, který vystupoval např. proti „dalajlamismu". Klausismus dle Lišky zapustil v české společnosti pevné kořeny. „Klausismus v drtivé většině debat stojí vždy a priori proti: proti veřejnému zájmu, proti právům a svobodám občanů," popisuje Liška projevy této politiky.

Tento Klausův přístup nese svůj podíl viny na současném politickém marasmu, myslí si předseda Zelených: „Klaus si vždycky pletl liberalismus a otázku svobody s libovůlí, právem džungle. Tato doktrína samozřejmě vyhovovala různým kmotrům a mafiánům, kteří postupně opanovali českou politiku." Klausismus proto Liška označuje za ideologii libovůle ohrožující svobodu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama