Ministr Koníček: Když novinář lže, mám právo ho nazvat hovadem

Praha - Ministr práce a sociálních věcí František Koníček se hájil v TV Barrandov. Podle vlastních slov má právo nadávat novinářů, kteří si to zaslouží, do hovad.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

František Koníček, ministr práce a sociálních věcí

Když se před týdnem novinářka Aktuálně.cz ptala ministra Koníčka kandidujícího za Zemanovce na jeho spojení s firmami s neprůhlednou strukturou, odbyl nakonec velmi šokujícím způsobem. "Vůbec netuším, proč já bych se vám měl zpovídat, co je vám po tom. Chováte se jako hovado, to je celé," řekl reportérce.

V sobotu se snažil v televizi bránit. "Nerad používám expresivní výroky, ale po pětadvaceti minutách naprosto neplodného rozhovoru plného osobních invektiv jsem ho použil. Omluvil jsem se za to, nemám to ve zvyku," řekl nejprve.

Pak si ale za výrokem stál. Označovat novináře s dotěrnými otázkami za hovada je podle něj v mezích. "Nicméně jsem toho názoru, že i politik, který je veřejnou osobou, má do jisté míry právo na svoji vlastní privátní ochranu a nemá povinnost akceptovat jakékoliv nepravdy, lži a invektivy. Tady si zavdáváme i s tím, kde je ta hrana i potřeby žurnalistické etiky a míry profesionality a já mám za to, že i politik má právo se bránit," dodal.

Ministr Kmoníček v minulosti přiznal, že je držitelem anonymních akcií firmy Karlštejnská a.s. Odmítá ale zveřejnit, kdo tuto firmu skutečně ovládá. On má být jen minoritním vlastníkem. Navíc byl sám přímo spojen s dalšími neprůhlednými firmami, či s firmami se sídlem v daňových rájích. I když sám už v těchto firmách nepůsobí, stále existuje s několika firmami vazba přes jeho nejbližší příbuzné.

SPOZ, za kterou kandiduje v předčasných volbách, přitom vyhlásila boj anonymním akciím i přesunům do daňových rájů. Kvůli tomu, že velké množství firem s miliardovými obraty sídlí právě v nich, přichází stát na daních o nemalé částky.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama