Právník jde po Zemanovi: Jde o obrovské faux pas

Praha - Aféra kolem nepozvání dvou odbojných rektorů na slavnostní ceremoniál na Pražském hradě pokračuje. Vyjádřil se k ní i bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf, který chování prezidenta označil za obrovské faux pas.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR

"Mimochodem, obrovské faux pas není jen nepozvat některé jiné rektory, ale nepozvat i dosavadní předsedkyni Sněmovny," komentuje celou věc na sociální síti.

Prezident Zeman nepozval na akci rektory Jihočeské univerzity a Masarykovy univerzity. První ho kritizoval za odmítání udělit profesorský titul Martinu C. Putnovi, druhý mu zatrhl přednášku na jeho univerzitě, když byl v září na návštěvě jižní Moravy. V obou případech jde o bezprecedentní krok, stejně jako nepozvání Miroslavy Němcové /ODS/.

"Mimochodem, vědí na Hradě, že bude-li zvolena - a to ona zcela jistě bude - bude to právě ona, kdo bude svolávat a řídit ustavující schůzi nové Sněmovny, a to až do okamžiku, než ta si zvolí nového předsedu?" ptá se Hasenkopf a následně ještě dodává: "Se zlomyslností mi vlastní bych na tu funkci navrhl Babiše."

Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama