Dolejš se obul do Babiše: Před volbami tvrdil něco jiného než teď

Praha – Místopředseda KSČM Jiří Dolejš rozebral Andreje Babiše a jeho ANO. V předvolební době totiž tento politický subjekt sliboval něco jiného, než co chce po volbách prosazovat předseda a zakladatel subjektu Babiš.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jiří Dolejš

Babišovo ANO získalo ve volbách přes 18 % a dostalo se tak do situace, že ostatní strany si bez něj neškrtnou. Strany, které sestaví vládu, tak budou potřebovat ANO buď jako přímého koaličního partnera nebo jako podporovatele. Babiš tak nyní bude muset ukázat, jak své sliby ve skutečnosti myslel.

Dolejš připomíná, že Babiš měl ohledně řady bodů hospodářské politiky před volbami poměrně jasno, po volbách si však až tak jistý není, neboť Babiš už avizoval, že teprve sestavuje radu ekonomických poradců, kteří provedou analýzu podle rezortů a zákonů, které je třeba změnit.

Zatímco ve volebním programu ANO se objevuje požadavek na zachování rovné daně z příjmu, nyní Babiš již připouští, že by nebyla daňová progrese špatná, jestliže by nebyl výtěžek utrácen. Dolejš se tak na serveru VašeVěc.cz ptá: „je to jen vějička pro vyjednávání - protože ČSSD i KDU-ČSL o daňové progresi mluví - nebo odklad alespoň symbolické progrese na pozdější časy?"

ANO také prosazovalo automatické členství v druhém penzijním pilíři, protože jedině tak se zajistí dostatečná robustnost systému kapitálového spoření. Po volbách o tom už Babiš pochybuje a nutnost ve druhém pilíři nevidí.

Rozpor také Dolejš vidí v názoru ANO na církevní restituce. Před volbami se ve volební kalkulačce objevilo, že je ANO proti zastavení vydávání majetku církvím. Nyní Babiš uvažuje nad tím, zda by nebylo vhodné vyrovnání posunout o rok.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama