Gajdůšková tlačí na hejtmany: To necháte Haška, aby vás reprezentoval?

Praha - Jihočeský hejtman Jiří Zimola /ČSSD/ odstoupil z vysokých stranických funkcí jako pokání za účast na puči proti předsedovi strany. Místopředsedkyně strany Alena Gajdůšková cítí v jeho případě zadostiučinění. Diví se ale hejtmanům, že dosud nezačali více tlačit na Michala Haška.

Alena Gajdůšková /ČSSD/
doporučujeme

Alena Gajdůšková od počátku stojí na straně předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Své stranické kolegy, kteří se účastnili schůzky se Zemanem a druhý den rozjeli pokus o odstranění předsedy, vyzvala k rezignaci.

Právě Zimola je prvním, který volání vyslyšel a Gajdůšková to ocenila jako jediné možné řešení situace. Zlobí se ale, že zbylí pučisté nadále ve svých funkcích setrvávají.

"Takto by ale měli především postupovat ti, kteří skutečně lhali. V případě Michala Haška, jak se ukazuje nejen ve věci inkriminované schůzky. Sociální demokraty nikdo takový reprezentovat nemůže. Ta to zní také od našich členů," zaštiťuje se Gajdůšková názorem členské základny.

Podivuje se pak, že hejtmani nadále trpí Haška jako šéfa Asociace krajů. "Očekávala bych, že budou rozhořčeni, když jim někdo ohrožuje jejich práci a dobré jméno. Oni také víc než kdo jiný ví, jak každý další den současného provizoria a odkladu řešení zemi poškozuje," pozlobila se na většinou oranžové hejtmany.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama