Pučisté jsou dál ve stínové vládě ČSSD. Zasednou i v té skutečné?

Brno/Praha - Domovská organizace prvního místopředsedy ČSSD a jihomoravského hejtmana Michala Haška, kterou je ČSSD Brno-venkov, jej dnes vyzvala, aby zůstal ve své stranické funkci. Setrvat by tam měl až do připravovaného sjezdu ČSSD. ČTK to dnes řekl předseda organizace Zdeněk Dufek.

Michal Hašek /ČSSD/, místopředseda strany
doporučujeme

Hašek je opakovaně vyzýván kolegy i veřejností k odstoupení z nejvyšších postů v ČSSD, protože lhal o utajované schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Přiznal ji až po třech dnech, za což se omluvil. K odchodu ze stranických funkcí jsou vyzýváni i další členové ČSSD a účastníci schůzky; poslanec Jeroným Tejc a senátor Zdeněk Škromach. Hašek svůj postup teprve zváží.

"Některé jeho kroky z tohoto týdne nebyly šťastné, to ale nic nemění na katastrofálním volebním výsledku pro ČSSD," uvedl Dufek. Podle něj by měl Hašek dostat možnost, aby se na sjezdu sociální demokracie před svými kolegy obhájil.

V pondělí se uskuteční jednání jihomoravského krajského výboru ČSSD, který se patrně bude zabývat návrhem Haškovi, Tejcovi a Škromachovi na to, aby opustili nejvyšší stranické posty. Jihomoravská ČSSD má 3000 členů a je tak třetí největší organizací strany v ČR. Je domovskou organizací nejen Haška, ale i Tejce a Sobotky.

Čtveřice účastníků takzvané lánské schůzky s prezidentem Milošem Zemanem zůstává nadále ve stínové vládě sociální demokracie, její předseda Bohuslav Sobotka je z ní nevyloučí, zjistil server iHned.cz.

Chce se soustředit na jednání o vládě skutečné. V té ale "pučisté", jak jim Sobotka říká, snad s výjimkou Milana Chovance usednou jen stěží. V případě statutárního místopředsedy ČSSD Michala Haška je to pak podle jednoho ze Sobotkových nejbližších spojenců vyloučené.

"Stínovou vládu už teď řešit nebudu, soustředíme se na jednání o vládě skutečné," napsal Sobotka, který již absolvoval první schůzky se šéfy možných vládních partnerů KDU-ČSL a ANO.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama