Liška varuje: Boj o budoucnost Česka ještě zdaleka neskončil

Praha – Předčasné volby do Poslanecké sněmovny jsou již za námi, ale podle předsedy Strany zelených líp nebude. Ondřej Liška se obává, že boj o budoucnost České republiky i nadále pokračuje a ještě zdaleka není vyhráno.

Ondřej Liška
doporučujeme

„Uplynulý víkend překreslil politickou mapu České republiky. Už první dny po volbách ovšem dobře ukázaly, že zápas o budoucnost Česka neskončil vhozením hlasu do volební urny," naráží Liška na povolební krizi v sociální demokracii.

Při současném rozložení sil ve sněmovně bude nutná práce mimoparlamentní opozice, kterou může nejlépe zastávat SZ vzhledem k tomu, že je „první pod čarou". ČSSD se musí nyní prát sama se sebou, ANO je dle Lišky nevyzpytatelné a pětinu poslaneckých křesel obsadili populisti, mezi které řadí Úsvit a KSČM.

Podle předsedy Zelených předčasné volby nezvýšili důvěru voličů v českou politiku a změna tak spíše povede k posílení populistů a zastánců nebezpečných snadných řešení. Nikdo, kdo by chtěl navíc ve sněmovně prosadit svojí vizi změny, nemá náležitý prostor, protože nemá většinu.

„Česká politika se tedy mění, ale nebude líp. Alespoň ne hned. Platí však, že předčasné volby mohou přijít dřív, než si myslíme. Povolební situace znamená špatnou zprávu pro všechny podstatné kroky, které má tato země před sebou. Je to špatná zpráva pro hledání konsensu na řešení palčivých problémů," dodává na blogu Aktuálně.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 16:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama