Další email odhalující praktiky pučistů: Chtěli využít komunisty k sestřelení Sobotky

Praha - EuroZprávy.cz získaly další email, ve kterém dobře informovaný sociální demokrat popisuje snahy Haškova křídla o zaříznutí Bohuslava Sobotky. Původně ho prý měli potopit komunisté a schůzku s nimi v luxusním hotelu vypustili Haškovy lidé s cílem Sobotku poškodit.

Bohuslav Sobotka na zahájení pražské kampaně ČSSD
doporučujeme

Členům sociální demokracie přišel další email od člena strany, který je dobře informovaný o snahách Haškovců o sesazení Sobotky. Tentokrát popisuje, jak to mělo po volbách vypadat.

"Jeden ze scénářů z doby, kdy se ještě čekalo, že socdem bude mít dohromady s komunisty většinu, měl být takový, že Slávka jako kandidáta na premiéra odmítnou komunisté. Je to prý domluvené přes Pražský hrad. Všude to v posledním týdnu před volbami tvrdila celá parta kolem Michala Haška a Jeronýma Tejce," stojí v emailu. Hašek tuto informaci prý roztruboval s cílem oslabit Sobotku a u mnoha lidí se mu to podařilo.

Haškovi lidé pak měli stát za vypuštěním informací o utajené schůzce Sobotky a Haška s Vojtěchem Filipem a Miloslavou Vostrou /oba KSČM/. Ta se odehrála tři dny před volbami v luxusním hotelu. "Vím ze svého okolí, že nás to stálo hodně hlasů. Antikomunističtí levicoví voliči dostali důvod nevolit. Jeden z Michalových lidí mi prozradil, že tu informaci poslali do Práva oni, aby Slávka a výsledek kampaně na poslední chvíli poškodili," píše se v emailu.

V dopise je také varování, že teď se Hašek a jeho lidé pokusí Sobotku sundat přes jeho přítele Radoslava Pokorného, který je vlivným právníkem v Praze: "Především Jeroným Tejc šíří v posledních dnech informace, že se Slávek s Pokorným zapletl do privatizačních skandálů a že to brzy praskne. Obcházel s tím dokonce i novináře, kteří se pak na to různě vyptávali. Ale nikdo nic nezjistil."

Před předsednictvem ČSSD, kde byl Sobotka vyzván k odchodu z čela strany, pak měl Hašek slibovat, že má dohodu s lidovci a Úsvitem a na dobré cestě je dohoda s ANO. "Zpráva se šířila velice rychle a hlavním důvodem byla asi příprava na nedělní předsednictvo," spekuluje se v emailu.

V něm také stojí varování, že Michal Hašek se rozhodně nevzdá a bude dál bojovat, byť možná změní strategii. "Když se jim nebude dařit, budou se snažit vymyslet další levárnu, nebo se na chvíli stáhnou. Takže to je i důvod pro mne, abych pokračoval v předávání informací, ke kterým jsem se dostal v posledním předvolebním týdnu," slibuje autor emailu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 16:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama