Piráti udeřili v dopise na ČT: Stěžují si na pochybení v informování občanů

Praha – Předseda České strany pirátské Bartoš dnes zveřejnil plné znění dopisu, který piráti poslali generálnímu řediteli České televize a ve kterém si stěžují na manipulaci s diváky v předvolebním i povolebním vysílání.

Česká televize
doporučujeme

„V průběhu předčasných voleb 2013 do Poslanecké sněmovny se zpravodajství České televize živě i na svých internetových kanálech dopustilo řady zásadních chyb, které s deklarovanou objektivitou a profesionalitou veřejnoprávního média mají skutečně pramálo společného," píše se v dopise. Podle Bartoše na chyby upozorňovali občané, vedení ČT se k nim ale nikdy nevyjádřilo. Dokonce prý byly mazány kritické příspěvky na sociálních sítích.

„Vizuální informační stránka televize jako masmédia je zásadní. Prezentace vizuálů má objektivně daleko větší dopad do na vnímání diváka než číselná vyjádření, psané slovo či mluvené slovo," uvádí piráti. Svoje výtky pak dokazují grafikami, které se objevily ve vysílání veřejnoprávní televize.

V jedné grafice je například vynechán volební výsledek pirátů, v tabulce je ale na druhou stranu zobrazen výsledek zemanovců, kteří získali méně procent než právě piráti. Další bod kritiky se stáčí k pozvánce na povolební debatu vítězů, která byla vysílána před zveřejněním výsledků voleb, kde jsou vyobrazena loga ODS, ČSSD, TOP 09, KSČM, KDU-ČSL a SPOZ, malé strany ale chybí. „Při informování o tom, které strany dosáhly na státní příspěvek, se pak objevila zcela zásadní anomálie v prezentaci grafů," píše se v dopise s tím, že na tyto věci se už piráti několikrát ptali, nikdy však nedostali odpověď.

Otevřený dopis pirátů na sociálních sítích podporují i příznivci pirátů. Na druhou stranu ale zaznívají i negativní hlasy.  „Pirátská strana je spolek amatérských blbu, jez svůj neúspěch hází na všechny kolem. Kdyby je lidi chtěli volit, tak by je volili. Leč světě div se, nestalo se tak," píše se v jednom příspěvku na Facebooku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 09:22 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama