Bém začal mluvit: O Janouškových odposleších a zadržení Bárty

Praha – Bývalý primátor Prahy Pavel Bém se zamýšlí nad podivnostmi v případu zadržení předsedy Věcí veřejných Víta Bárty. Spekuluje nad tím, že se někomu kauza s odposlechy nyní hodila, tak došlo ke vzetí Bárty do vazby.

Pavel Bém /ODS/
doporučujeme

Bém se pozastavuje nad rolí Mladé fronty Dnes, která zase ohledně odposlechů ví snad o všem. „Pan „vševědoucí" investigativní kmet Kmenta píše, že Bárta a vysoký důstojník BIS a dnes ÚOKFK (protikorupční policie) jsou obviněni za to, že ten druhý vynesl z BIS tajné odposlechy Janouška s Bémem a prodal je tomu prvnímu. A ten s nimi naložil podle svého nejlepšího svědomí. Nejspíše je prodal (či „vybártoval") panu Kmentovi," popisuje Bém na blogu Aktuálně.cz. Tím však vše nekončí.

Bývalý pražský primátor podával trestní oznámení ohledně těchto odposlechů před 18 měsíci. Bém se pozastavuje nad tím, že na „pachatele" policie přišla až nyní, jestliže o roli Bárty dávno věděl redaktor Kmenta. Měl tak dle Béma proti Bártovi zasáhnout již tehdy, a pokud si to Kmenta vymyslel, měl být Kmenta podle Béma zavřen. „Něco zde jaksi nehraje," myslí si Bém.

Podivné je i to, že podle vysokého policejního úředníka nemohla tyto odposlechy natočit BIS, neboť k tomu nemá technologii. Bém proto uvažuje nad tím, zda někdo odposlechy nevytvořil sestříháním klasicky zaznamenaného hovoru, což by znamenalo, že šlo o cílenou snahu mediálně zničit tyto údajně odposlouchávané.

Bývalý člen ODS také připomíná, že se kauza s odposlechy objevila těsně předtím, než měl být Bárta obviněn před soudem z údajné korupce. Bém tak uvažuje nad tím, zda nešlo o snahu odvést od tohoto soudu pozornost, aby přežila vláda Petra Nečase, ve které v té době Věci veřejné ještě byly.

Zvlášť pochyby vyvolává fakt, že k zaznamenání odposlechů mělo dojít v roce 2007, ale ke zveřejnění došlo až o pět let později. „Údajné odposlechy „dvou nul" způsobí matematický „zázrak": katarzi nebývalých rozměrů, ze které se česká komunita nevzpamatovala dodnes," hodnotí svůj tehdejší politický vliv.

„Komu se může tentokrát hodit do krámu, že nám figuruje Vít Bárta na prvních stránkách novin a že se nepíše o něčem jiném. Jako tenkrát. Před 18 měsíci," zamýšlí se Bém na blogu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama