Lékař Hnízdil si ve velkém střílí ze Zemana

Praha – Jak se zdá, prezident Miloš Zeman se stává oblíbeným adresátem korespondence. V posledních dnech mu kvůli dění v ČSSD zaslala řada lidí otevřený dopis. Nyní mu píše i psychosomatik Jan Hnízdil ohledně zdraví a péče o Českou republiku. Nejedná se o poslední dopis, který bude Hnízdil Zemanovi posílat.

Jan Hnízdil
doporučujeme

„Chvíli mne mrzelo, že jsem se nestal členem lékařského konzilia. Psychosomatika byste potřeboval jako sůl. Uražená ješitnost musí stranou," povznáší se Hnízdil nad situací a naráží na motiv pomsty, který je patrný v Zemanově vztahu vůči ČSSD.

Hnízdil chce formou otevřených dopisů Zemanovi pomoci radami, jak má dbát o tělesné i duševní zdraví. „Činím tak bez nároků na finanční odměnu, státní vyznamenání a jiné ocenění," připomíná některá kontroverzní jména, kterým se letos dostalo vyznamenání. Spekuluje se totiž nad tím, že jim byla vyznamenání udělena např. kvůli pomoci Zemanovi v předvolební kampani.

„Za prvé byste se vůbec neměl omezovat v pití alkoholu. Váš organizmus je na něj zvyklý. Jakákoliv náhlá změna životního stylu by byla smrtící. Odhalování korunovačních klenotů jste ustál skvěle. Jen byste neměl míchat různé druhy lihovin. Držte se osvědčené slivovice," střílí si ze Zemana v otevřeném dopise, který zveřejnil na blogu Aktuálně.cz. A ironicky pokračuje dál – Zeman by neměl kouření omezovat kvůli cukrovce, protože už tuto metodu má osvědčenou.

Ale omezit by se dle Hnízdila přeci jen v něčem měl: „s bonmoty byste to neměl přehánět. Není možné být neustále vtipný a přitom dělat na plný úvazek prezidenta. Možná by stačilo, říct bonmot jen jednou." A sarkasticky oceňuje Zemanovo oblíbené téma pro kritiku – o novinářském póvlu.

„Je skvělé, jak školíte komentátory a politology. Jen houšť. Pehe je z Vás už úplně hin. Je přesvědčený, že jste geniální politický stratég, s šachovým mozkem, který dokáže plánovat několik tahů dopředu. Kdyby chudák tušil, že jen tak plácáte páté přes deváté," zpochybňuje Zemanovo strategické uvažování, o kterém mnozí ve velkém básní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 09:22 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama