Okamura lanaří Čechy pro Úsvit, bude zakládat akademii

Praha - V následujících týdnech Tomio Okamura založí akademii, která bude něco jako škola politiky. Vybraní odborníci budou fanoušky Úsvitu školit, jak vystupovat na veřejnosti, ale i jak se chovat ke státní správě nebo jak lze prosazovat svá občanská práva.

Tomio Okamura
doporučujeme

"Přišli jsme na to, že lidé moc nevědí, co si v kontaktu s úřady a radnicemi mohou dovolit. Základním cílem akademie ale bude získat v regionech co nejvíce lidí, kteří budou vhodnými kandidáty pro komunální politiku a další oblasti," řekl serveru iHned.cz mluvčí Úsvitu Jan Zilvar.

Projekt bude mít formu "road-show". Školitelé budou s přednáškami objíždět celou republiku. Souběžně s akademií bude Úsvit zakládat i regionální organizace, které zatím nemá, a pro které bude právě shánět vhodné členy. Očekává, že na každou přednášku přijde 100 až 200 příznivců.

Do projektu se zapojí i sám šéf hnutí Tomio Okamura. Vzhledem k tomu, že se dostal do Poslanecké sněmovny, ale nebude mít čas navštívit všechny lokality.

Pokud mu prý má někdo ze zlínského senátorského obvodu za zlé, že se vzdal mandátu, obratně vysvětluje. „Mám sám coby senátor bojovat proti větrným mlýnům či proti jednotlivým politickým stranám? Místo senátora vyměním za to, že mi díky mandátu poslance bude umožněno bojovat ve vícero lidech proti všemu," říká pro denik.cz Okamura.

„Už před volbami do senátu jsem svým voličům slíbil, že udělám maximum pro to, abych prosadil program, který jsem avizoval. Neslíbil jsem, že budu šest let senátorem. Mým cílem je získat takový vliv, abych mohl co nejrychleji realizovat své sliby, proto jsem kandidoval. Získám tak pro své cíle velký vliv," míní Tomio Okamura.

„Já jsem věděl, že má jiné ambice, takže se to dalo čekat. Setkal jsem s ním také osobně. Byl to pro něj projekt, na jehož konci chtěl být buď poslancem, nebo prezidentem. Kandidoval přece také na prezidenta," řekl starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama