Šlouf šokoval: Je načase skončit se Zemanem

Praha - Rebel uvnitř SPOZ a lobbista Miroslav Šlouf už nechce, aby nadále byla strana spojována s prezidentem Zemanem. Označil také viníky volebního debaklu strany.

Miroslav Šlouf
doporučujeme

Zemanovci ve volbách získali jen 1,5 procenta. To je propad o tři procenta oproti minulým sněmovním volbám. Strana si přitom dělala zálusk na vstup do sněmovny.

Miroslav Šlouf, který se před volbami začal vymezovat proti vedoucímu trojlístku Štengl - Nejedlý - Mynář kvůli tomu, že ho vyškrtli z čela pražské kandidátky, teď v rozhovoru pro MF Dnes jmenoval viníky debaklu.

"Neformálním vůdcem je první místopředseda Martin Nejedlý a současně stejnou odpovědnost nesou i kancléř prezidenta Vratislav Mynář a předseda strany Zdeněk Štengl," jmenoval Šlouf a rád by, aby tito lidé odešli. Předseda strany Zdeněk Štengl přitom už svou funkci nabídl k dispozici, straníci to ale odmítli.

Známý lobbista, který dostal na Hrad Miloše Zemana, by teď chtěl stranu od zemanovské éry odstřihnout. Minimálně v názvu. "Dělalo mi to sice radost, ale nyní, když je Zeman prezidentem, si už nemyslím, že je jeho jméno relevantním vyjádřením obsahu činnosti strany," překvapil. Šlouf už se teď se Zemanem nebaví. Prezident je na straně vedoucího trojlístku a se Šloufem přerušil kontakty.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama