Pražská ČSSD dnes podpořila Sobotku, Haška vyzvala k rezignaci

Praha - Krajský výkonný výbor (KVV) pražské ČSSD podpořil dnes při vyjednávání o koalici předsedu strany Bohuslava Sobotku. Zároveň vyzval Michala Haška, Zdeňka Škromacha a Jeronýma Tejce, aby složili své funkce. Důvodem je povolební schůzka s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, kterou Hašek opakovaně popíral, nakonec ji ale přiznal. ČTK to řekl místopředseda pražské ČSSD a pražský zastupitel Petr Dolínek. Usnesení již před tím schválilo i předsednictvo krajského výkonného výboru ČSSD.

Hejtman Michal Hašek /ČSSD/
doporučujeme

Pražští sociální demokraté po téměř dvouhodinové debatě odhlasovali usnesení, že pražská ČSSD podporuje předsedu Sobotku ve vyjednávání o budoucí vládě. "KVV ČSSD Praha vyjadřuje podporu předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi při jednáních o sestavení vlády ČR pod jeho vedením," zní první usnesení krajského výboru i předsednictva.

"Druhé usnesení zní, že: KVV ČSSD Praha vyzývá Michala Haška, Zdeňka Škromacha a Jeronýma Tejce, aby nabídli své funkce k dispozici," řekl ČTK předseda pražské ČSSD Karel Klíma.

Dalšími účastníky schůzky s prezidentem Zemanem v Lánech, tedy Milanem Chovancem a Jiřím Zimolou, se pražská ČSSD nezabývala. Zimola už na funkci ve vedení ČSSD rezignoval. Předsednictvo i KVV schválily obě prohlášení jednomyslně.

Již minulý týden vyzvalo předsednictvo vyjednávací tým, aby v co nejkratší lhůtě "mohly být zahájeny kroky vedoucí ke konsolidaci politických a ekonomických poměrů v České republice, a nedošlo tak k promarnění volebního vítězství ČSSD".

Rozkol uvnitř celostátní ČSSD se naplno rozproudil v neděli 27. října, den po volbách, v nichž socialisté zvítězili s 20,5 procenta hlasů. Hašek se spolu s několika dalšími straníky setkal v sobotu večer s prezidentem Zemanem v Lánech. Hašek schůzku nejdříve popíral. Brněnský primátor Roman Onderka v neděli navrhl předsednictvu ČSSD, aby vyzvalo Sobotku k rezignaci na předsednický post. Návrh schválilo 20 ze 33 členů předsednictva, zatímco v grémiu (nejužším vedení) byl poměr pět ku třem ve prospěch Sobotky. Sobotka rezignovat odmítl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama