Štěch označil Dělníky za rasisty. Tady je ostrá reakce jejich předsedy

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/ označil DSSS za stranu stavějící na rasismu a xenofobii. Tato slova rozzuřila předsedu Dělníků Tomáše Vandase. V reakci pro EuroZprávy.cz Štěchovi hrozí i žalobou.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Milan Štěch /ČSSD/, předseda Senátu
doporučujeme

"Nesmíme dopustit, aby v zemi, která byla jednou z prvních obětí nacismu, posilovala strana, která staví na rasismu, xenofobii a otevřené demagogii," napsal o DSSS Štěch na sociální síti.

Psali jsme:  

EuroZprávy.cz oslovili předsedu zmíněné strany s žádostí o vyjádření, zda jde opravdu o demagogickou stranu, která stojí na rasismu.

"Rozhodně odmítám, že by Dělnická strana sociální spravedlnosti stavěla svojí činnost a politiku na rasismu a xenofobii. Jsme stranou národní a sociální, což je ale v přímém rozporu s tím, co představuje například mateřská strana Štěcha, která by si nejraději přála, aby Evropa byla multikulturním jednotným státem a Česká republika přišla o své poslední znaky suverenity," uvedl Vandas.

Podle něj by Štěch měl raději mluvit o zlodějiných, které se dopustili členové ČSSD. Jako příklad uvedl například zákon o exekutorech či prodej Mostecké uhelné a OKD. "Ať si raději zametou před vlastním zkorumpovaným prahem a nešpiní jiné," vzkázal Štěchovi.

Zároveň varuje, že výrok předsedy Senátu ze sociální sítě bude konzultovat s právníky a nevyloučil možnost žaloby pro pomluvu.

Důvodem, proč je jeho strana spojována s rasismem, je podle Vandase neobjektivnost médií a "představitelů současného zkorumpovaného režimu". Předseda Dělníků míní, že většina lidí u jeho strany naopak hledá pomoc. "Ti, kteří se dnes cítí na koni, se mohou jednou dočkat opravdové spravedlnosti a jejich nedotknutelnost zmizí jako pára nad hrncem," věří.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pomník vlasovcům nechce: Praze pomohli, ale...

07.12.2019 10:24 Vlasovci sice pomohli v roce 1945 osvobodit Prahu, předtím se ale předtím spoluprací s nacisty…

Klaus si podal Českou televizi. Takhle prý přepisuje historii

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Exprezident Václav Klaus se zaměřil na pořad Focus,který vysílá Česká televize. Tvrdí, že jeho…

Vláda kašle na klimatickou krizi? Jednání studentů s Babišem bylo vyhrocené

06.12.2019 17:41 Za neproduktivní označili zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future…

Prezident Zeman si přes Vánoce bere dovolenou, na leden plánuje ples

06.12.2019 16:04 Prezident Miloš Zeman si přes Vánoce vybere dovolenou, stráví ji na zámku v Lánech. Dovolenou bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama