Štěch označil Dělníky za rasisty. Tady je ostrá reakce jejich předsedy

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/ označil DSSS za stranu stavějící na rasismu a xenofobii. Tato slova rozzuřila předsedu Dělníků Tomáše Vandase. V reakci pro EuroZprávy.cz Štěchovi hrozí i žalobou.

Milan Štěch /ČSSD/, předseda Senátu
doporučujeme

"Nesmíme dopustit, aby v zemi, která byla jednou z prvních obětí nacismu, posilovala strana, která staví na rasismu, xenofobii a otevřené demagogii," napsal o DSSS Štěch na sociální síti.

Psali jsme:  

EuroZprávy.cz oslovili předsedu zmíněné strany s žádostí o vyjádření, zda jde opravdu o demagogickou stranu, která stojí na rasismu.

"Rozhodně odmítám, že by Dělnická strana sociální spravedlnosti stavěla svojí činnost a politiku na rasismu a xenofobii. Jsme stranou národní a sociální, což je ale v přímém rozporu s tím, co představuje například mateřská strana Štěcha, která by si nejraději přála, aby Evropa byla multikulturním jednotným státem a Česká republika přišla o své poslední znaky suverenity," uvedl Vandas.

Podle něj by Štěch měl raději mluvit o zlodějiných, které se dopustili členové ČSSD. Jako příklad uvedl například zákon o exekutorech či prodej Mostecké uhelné a OKD. "Ať si raději zametou před vlastním zkorumpovaným prahem a nešpiní jiné," vzkázal Štěchovi.

Zároveň varuje, že výrok předsedy Senátu ze sociální sítě bude konzultovat s právníky a nevyloučil možnost žaloby pro pomluvu.

Důvodem, proč je jeho strana spojována s rasismem, je podle Vandase neobjektivnost médií a "představitelů současného zkorumpovaného režimu". Předseda Dělníků míní, že většina lidí u jeho strany naopak hledá pomoc. "Ti, kteří se dnes cítí na koni, se mohou jednou dočkat opravdové spravedlnosti a jejich nedotknutelnost zmizí jako pára nad hrncem," věří.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna podpořila lidoveckou novelu volebního zákona, počítá se 14 kraji

04.03.2021 15:40 Aktualizováno Sněmovna v prvním kole podpořila v souladu s dohodami klubů odkládanou volební novelu KDU-ČSL,…

Vláda užívá necertifikované testy, povede to k dalšímu náporu na…

04.03.2021 14:21 Česká republika se řítí do dalšího velkého průšvihu. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský totiž…

Hnutí ANO by vyhrálo volby, koalice Pirátů a STAN je v závěsu

04.03.2021 12:47 Aktualizováno Volby do Sněmovny by v únoru vyhrálo hnutí ANO, které by stejně jako o měsíc dříve získalo 26,5…

Babiš a Zeman chtějí experimentovat na Češích, přitom dorazí miliony…

04.03.2021 12:24 Aktualizováno Opoziční strany se staví proti užívání vakcín proti covidu-19 bez certifikace v Evropské unii. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama