Kdo chce odrovnat šéfa hradního protokolu? Právník má dva tipy

Praha - Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt se podle MF Dnes honosí titulem Judr., přestože nevystudoval ani jednu z vysokých škol, které uvádí v životopisu. Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf v tom vidí spiknutí jeho podřízených nebo Vratislava Mynáře.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Pražský hrad

Hasenkopf na sociální síti uvedl, že se před několika dny seznámil s informací, že chce Forejt nahradit Vratislava Mynáře ve funkci kancléře prezidenta Zemana. Že se pod Mynářem kýve židle, se spekuluje již delší dobu. Tato informace, stejně jako že Forejt chce Mynáře nahradit, nebyla potvrzena.

"Otázka tedy pouze je, kdo se rozhodl Forejta odrovnat, zda Mynář, nebo někdo ze zaměstnanců Kanceláře prezidenta republiky, mezi kterými má Forejt docela hodně nepřátel a za vedoucího KPR si ho zřejmě nepřejí nejen proto, že je jeden z nich, začínal na Hradě už za Havla jako řadový referent a má tedy přehled, kdo je kdo, včetně informací, kolik lidí a kterých je tam ještě z dob Husáka," spekuluje Hasenkopf.

Sám sází na řadové zaměstnance. Nebylo by to podle něj poprvé, kdy podobným způsobem někoho "odrovnali". "Tohle jsou informace, které měl někdo připravené v šuplíčku "pro případ potřeby"," dodal k tomu.

Advokát Hasenkopf zároveň tvrdí, že se nikdy, ani v emailové komunikaci, Forejt nepodepisoval s titulem Judr. Je podle něj možné, že tento titul k jeho jménu na některých dokumentech připojil někdo jiný v domnění, že hradní protokolista titul musí mít.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama