Kdo chce odrovnat šéfa hradního protokolu? Právník má dva tipy

Praha - Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt se podle MF Dnes honosí titulem Judr., přestože nevystudoval ani jednu z vysokých škol, které uvádí v životopisu. Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf v tom vidí spiknutí jeho podřízených nebo Vratislava Mynáře.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Pražský hrad
doporučujeme

Hasenkopf na sociální síti uvedl, že se před několika dny seznámil s informací, že chce Forejt nahradit Vratislava Mynáře ve funkci kancléře prezidenta Zemana. Že se pod Mynářem kýve židle, se spekuluje již delší dobu. Tato informace, stejně jako že Forejt chce Mynáře nahradit, nebyla potvrzena.

"Otázka tedy pouze je, kdo se rozhodl Forejta odrovnat, zda Mynář, nebo někdo ze zaměstnanců Kanceláře prezidenta republiky, mezi kterými má Forejt docela hodně nepřátel a za vedoucího KPR si ho zřejmě nepřejí nejen proto, že je jeden z nich, začínal na Hradě už za Havla jako řadový referent a má tedy přehled, kdo je kdo, včetně informací, kolik lidí a kterých je tam ještě z dob Husáka," spekuluje Hasenkopf.

Sám sází na řadové zaměstnance. Nebylo by to podle něj poprvé, kdy podobným způsobem někoho "odrovnali". "Tohle jsou informace, které měl někdo připravené v šuplíčku "pro případ potřeby"," dodal k tomu.

Advokát Hasenkopf zároveň tvrdí, že se nikdy, ani v emailové komunikaci, Forejt nepodepisoval s titulem Judr. Je podle něj možné, že tento titul k jeho jménu na některých dokumentech připojil někdo jiný v domnění, že hradní protokolista titul musí mít.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chtějí Babiše zabít? Otevřená zpověď premiéra: Jsem hovado

09.12.2019 22:01 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš přiznal, že jsou lidé, kteří si přejí, aby zemřel. Dodal, že tím nemyslí pouze…

Babiš prozradil datum zveřejnění Národního investičního plánu

09.12.2019 21:37 Národní investiční plán představí vláda příští pondělí 16. prosince. Premiér Andrej Babiš (ANO) to…

Petříček kriticky o EU. Na mezinárodním poli musí být efektivnější

09.12.2019 19:01 Aktualizováno Země Evropské unie by měly aktivněji a účinněji používat společnou zahraniční politiku, aby dodaly…

Greenpeace poslali vzkaz Babišovi, promítli ho na Úřad vlády

09.12.2019 18:06 Vzkaz požadující, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050, dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama