Zemětřesení v Suverenitě, strana změnila název i vedení. A co Bobošíková?

Praha - Suverenita - Blok Jany Bobošíkové změnila dnes název na Českou suverenitu a vedení převzala Jana Volfová. Rozhodli o tom dnes delegáti sjezdu strany. ČTK to řekl vedoucí jejího tiskového odboru David Štěpán. Bobošíková ČTK řekla, že to neznamená její odchod z politiky, zůstává předsedkyní volebního bloku Hlavu vzhůru. Oba subjekty mají podobné zaměření a budou úzce spolupracovat jako dvě politické eurorealistické síly, uvedly Volfová i Bobošíková.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Jana Bobošíková

"Sjezd se podle našich stanov koná po každých parlamentních volbách, tedy přesně podle stanov jsme ho svolali, a protože Jana Bobošíková je předsedkyní volebního uskupení Hlavu vzhůru, tak došlo k volbě nové předsedkyně, protože dvě strany vést nemůže," vysvětlila Volfová.

"Samozřejmě, není to můj odchod z politiky. Na sjezdu jsem byla, jsem předsedkyní volebního bloku Hlavu vzhůru, kterému vyjadřoval podporu Václav Klaus, a tak to zůstane i nadále," řekla Bobošíková.

Volfová uvedla, že jako předsedkyně bude pokračovat v dosavadním směřování strany. "Suverenita - Blok Jany Bobošíkové vždy hájila suverenitu ČR, suverenitu státu a my jsme název upřesnili tak, že nám jde v rámci mezinárodních aktivit o suverenitu ČR, odmítnutí diktátu Bruselu a snahu o vyvázání ČR z povinnosti přijmout euro," řekla.

Jana Volfová se narodila 2. listopadu 1957. Vystudovala český jazyk a občanskou nauku na Pedagogické fakultě UK v Praze. Členkou ČSSD byla od listopadu 1989 do června 2004.

V březnu 2004 předsednictvo ČSSD Volfovou vyřadilo ze senátní kandidátky na Vysočině kvůli podezření, že zavinila finanční nesrovnalosti na střední škole v Praze, kde byla ředitelkou. S ČSSD se pak nerozešla příliš v dobrém. "Nechci jít dál s těmi zbabělci," vyjádřila se tehdy na adresu sociálních demokratů poté, co se vzdala členství. Poukazovala tehdy také na to, že se strana nedrží původního volebního programu.

V následných volbách do Evropského parlamentu v roce 2004 podpořila kandidátní listinu Vladimíra Železného a byla poradkyní Jany Bobošíkové, která na této kandidátní listině vstoupila do Evropského parlamentu. Spoluzakládala potom s Vladimírem Železným stranu Nezávislí demokraté, v které se v srpnu 2005 stala místopředsedkyní. V lednu 2007 ovšem Nezávislé demokraty opustila v rámci odchodu skupiny Strany za životní jistoty. Ta se následně přetvořila do Strany důstojného života, jejíž předsedkyní byla Volfová. V roce 2011 byla zakládající členkou politické strany Suverenita - Blok Jany Bobošíkové.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama