Strana LIDEM už není, nastupuje VIZE 2014. Co nabízí?

Praha - Na třetím republikovém sněmu v sobotu 15. února 2014 proběhla radikální proměna strany LIDEM-liberální demokraté. Přichází s novým názvem i novými lidmi. Českou politickou scénu tak obohatí politický subjekt, který chce zaujmout voliče a prosadit se novým přístupem i novými pohledy na řešení problémů současné české společnosti.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Ilustrační foto

Předsedou VIZE 2014 byl zvolen Mgr. Aleš Hemer. Zároveň do vedení VIZE 2014 nastupují další zajímavé osobnosti se zkušenostmi jak z komunální politiky, tak z té parlamentní, z akademické i privátní sféry. První místopředsedkyní strany byla zvolena Mgr. Dagmar Navrátilová, dalšími třemi místopředsedy Mgr. Alena Štrobová, PhDr. Marek Merhaut PhD. a Mgr. Jiří Mikl.

Mgr. Aleš Hemer: „Vize 2014 chce přinést nové impulzy do současné politiky. Není náhodou, že jsme zvolili název VIZE. Domníváme se, že naší společnosti vize chybějí a nepochybně chybějí i voličům. Nechceme se soustředit pouze na krátkodobá řešení, ale hlavně na ta dlouhodobá, která obstojí v čase a nebudou vyžadovat změny při každých řádných či mimořádných volbách. Chceme svobodného občana a odpovědnou vládu. Vládu, která bude odpovědná všem svým občanům. Náš rozvoj je možný pouze tak, že nás povedou schopní, a náš systém musí být nastaven takovým způsobem, aby eliminoval neschopné a zločinné typy. Chceme republiku postavenou na silném právním základu s uplatněním zákonů pro všechny bez rozdílu. Je pro nás důležité i posílení pozice státu ve strategických oblastech průmyslu, energetiky a nerostného bohatství."

V krátké době chce VIZE 2014 představit své programové priority, mezi které bude patřit snížení daní pro nízkopříjmové skupiny obyvatelstva, narovnání sociální nespravedlnosti, reálná podpora sdílených a flexibilních pracovních úvazků, nové vize pro střední třídu i pro generaci 50+, nacházející se pod stále větším tlakem, a dále i pro oblast sportu, který je v této době zcela na okraji zájmu našich politiků a státu.

VIZE 2014 se chce soustředit na řešení a zkušenosti, které současná politická reprezentace často odmítá respektovat a přitom v mnoha evropských zemích bez problémů fungují, uvádí se v tiskové zprávě, kterou mají EuroZprávy.cz k dispozici.

V nejbližší době VIZE 2014 představí nové webové stránky a ráda by oslovila i další osobnosti, které spolu s ní budou chtít dát České republice cíl a vizi, kterou si zaslouží.

Mgr. Aleš Hemer říká: „Dobře si uvědomujeme, že v současnosti je na české politické scéně přetlak různých politických stran a hnutí. Zároveň ale až 41% voličů nejde volit a dalších až 30% voličů migruje ve volbách od strany ke straně jen proto, že neví, koho volit. Věříme, že VIZE 2014 řadu z nich svým přístupem i svým vystupováním dokáže oslovit. Winston Churchill kdysi řekl, že drak vzlétne pouze proti větru. Stejně tak je to s vizemi - není jednoduché je prosadit, ale bez nich se žádná společnost nepohne kupředu. My v řadě případů půjdeme proti větru. Díky tomu mohou vzlétnout draci a současně se díky tomu mohou uskutečňovat vize, které společnost dokáží posunout dál."

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček zuří: Na Národní třídě jsou fašouni. Za všechno může Kalousek a…

17.11.2018 10:38 Aktualizováno Atmosféra letošních připomínek 17. listopadu je mimořádně vyhrocená. Lidé na Národní třídě…

Zakáže Česko zahalování obličeje na veřejnosti? SPD předložila novelu

17.11.2018 10:24 Hnutí SPD Tomia Okamury chce až na výjimky zakázat zahalování obličeje nebo jeho části na…

Dusno na Národní třídě: Lidé vypískali Hamáčka i Ťoka. "Hanba", křičeli na…

17.11.2018 09:10 Vyhrocená atmosféra dnes od rána provází pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní…

VIDEO: "Na co si to tady hraješ, ty estébáku?" Odpůrci si na Babiše…

17.11.2018 08:40 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se dnes postaral o poprask, když krátce po půlnoci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama