Křeček si pustil pusu na špacír a už je tu reakce shora

Praha - Nová ochránkyně lidských práv Anna Šabatová rázně upozornila svého zástupce Stanislava Křečka, aby neohrožoval důstojnost instituce ombudsmana. Podle všeho naráží na slova Křečka ohledně krize na Ukrajině.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Stanislav Křeček (ČSSD)
doporučujeme

Šabatová vyzvala svého zástupce, aby neohrožoval důstojnost funkce ombudsmana. "Zákon staví veřejného ochránce práv mimo politiku a politické zájmy – ať už jde o požadavky na osobnost veřejného ochránce práv, způsob jeho volby, ale také tím, že z jeho působnosti zcela vylučuje politické rozhodování," uvedla ochránkyně.

Proto mají ochránkyně i její zástupce zákonem zakázáno činit cokoli, co by mohlo být na újmu výkonu funkce a její důstojnosti či by mohlo ohrožovat důvěru v nezávislost.

"V souladu s tímto zákonným vymezením jsem se rozhodla neposkytovat vyjádření k záležitostem, které nesouvisí s působností ochránce a s jeho činností. Zejména se to týká politiky a politických rozhodnutí, včetně zahraniční politiky ČR a rovněž hodnocení politické situace v jiných státech. Požádala jsem i svého zástupce, aby se rovněž zdržel vyjádření, která by mohla snižovat vážnost instituce veřejného ochránce práv a důvěru veřejnosti v ni," dodala.

A co vlastně Stanislav Křeček udělal tak špatného? Na sociální síti se vyjádřil k situaci na Ukrajině. "Nĕjak tomu nerozumím, ale opravdu na té Ukrajině se násilí dopouští jen vláda?" napsal nejprve. V následné diskuzi pak dodal: "Násilí může vláda zabránit jen násilím. Jak by si počínala u nás, kdyby demonstranti dobývali parlament?"

Loading...
Vstupte do diskuze (50)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prochází tisíce lidí. Milion chvilek na Václavském připomíná rok…

21.08.2019 19:38 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Střet zájmů? Černošice zřejmě opět rozhodly v neprospěch Babiše, odvolal se

21.08.2019 17:54 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama