Analytik Nadačního fondu: Tak co si na nás za úžasnou obhajobu vymyslí Rittig?

Praha – Ať už jsou důkazy sebejasnější, někteří lidé se dokáží zuřivě hájit a nepoleví, i když se jejich argumenty ukáží jako absurdní. Nad takovým typem obhajoby se zamýšlí analytik Nadačního fondu proti korupci Martin Šorm.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Kancelář Ivo Rittiga
doporučujeme

Za chyby se platí a nelze očekávat, že by se někdo nehájil, avšak jsou i situace, kdy už je obhajování se až směšné. Šorm do takové kategorie řadí několik případu z nedávné minulosti.

Řecká vláda falšovala ekonomické ukazatele, což jí umožnilo dostat zemi do eurozóny. Nyní je slyšet z Řecka argumenty, že šlo o snahu o zachování důstojného lidského života. Přednedávnem však právě na toto řecká společnost doplatila a nyní všechny děsí možný rozprodej řeckého majetku kvůli krizi.

Kapitán loni Costa Concordia, která ztroskotala u Toskánských ostrovů, Francesco Schttino se hájí tím, že za katastrofu může indonéský kormidelník, který nerozuměl rozkazům. Schttino dle svých slov opustil loď předčasně jen kvůli nešťastné náhodě, kdy zakopl a spadl do záchranného člunu.

Šorm pochybuje i o údajné viróze prezidenta Miloše Zemana, který se potácel nad korunovačními klenoty. Šormovi zní pravděpodobněji, že si prezident přihnul na ruské ambasádě. Bývalý prezident Václav Klaus zase neřešil, že si přivlastnil chilské pero.

„Nebo lobbista Roman Janoušek nás přesvědčuje o tom, že naboural auto, následně přejel řidičku, od nehody ujel a utíkal policistům, a to vše pouze pod vlivem pocitu pronásledované osoby a následkem modřiny na mozku, o které ani v té době nevěděl," popisuje další příklad Šorm.

„A tak díky starým Římanům, že umožnili obžalovanému, aby při soudu vystupoval společně se svým přítelem, nejlépe znalým práva, neboli advokátem. Opravdu věřím, že advokát má svoje místo v trestním řízení, ale jen to nesmí s těmi argumenty ve prospěch svého mandanta přehnat. Možná nebude dlouho trvat a pravděpodobně se dočkáme zajímavé verze obhajoby obviněného lobbisty a podnikatele Ivo Rittiga," dodává Šorm.

Loading...
Témata: NFPK | Ivo Rittig | Soudnictví
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

I Slováci se mají líp než Češi? Hamáček se dopálil a prozradil, proč se…

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Jan Hamáček (ČSSD), první místopředseda vlády a ministr vnitra, se zaměřil na otázku, zda má mít…

Milion chvilek se vrací. Budou další akce a demonstrace, padlo první datum

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Mikuláš Minář, který vede kampaň Milion chvilek pro demokracii ohlásil na 28. září 2019 další…

ČSSD už není možné pomoci? Hašek promluvil o konci jeho strany

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Moravskoslezská sociální demokracie chce zrušit řadu ostravských organizací. Důvodem je špatný…

Česko vystoupí z Mezinárodní investiční banky? Relikt RVHP prý slouží…

18.09.2019 17:48 Senátní zahraniční výbor doporučil vystoupení ČR z Mezinárodní investiční banky (MIB), kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama