Americký novinář překřtil Zemana. Proč?

Praha - Prounijní Zeman postupně přehodnocuje své stanovisko k Ukrajině, které rusifikuje. S touto kritikou vystoupil na svém webu Fleet sheet americký novinář Erik Best.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Best, který je sice Američan, ale dlouhodobě žije v Česku, si povšiml jisté proměny Zemanova názoru na události na Ukrajině. A kvůli tomu ho překřtil na Miloše Miloševiće Zemana. Naráží tak na Zemanův odpor k bombardování Miloševićovi Jugoslávie letadly NATO.

"V pátek Zeman prohlásil, že by bylo pokrytecké tvrdit, že nezávislost Kosova je v pořádku, zatímco nezávislost Krymu ne. Zeman vyrostl bez otce, jehož jméno není nikde uvedeno, takže vytvoření patronymického jména aliterací podle vzoru Vladimir Vladimirovič Putin se za daných okolností zdá vhodné. Zeman zpočátku k ukrajinským událostem zastával jasně prounijní stanovisko, které však postupně rusifikuje," píše na svém blogu Best.

Zemanův prvotní postoj k událostem na Ukrajině, kdy se přiřadil k hlavnímu proudu EU a kritizoval režim Janukoviče, byl prý jen ekvivalentem vyvěšení vlajky EU na Pražském hradě. Lidé tím měli na okamžik zapomenout, jaké názory ve skutečnosti český prezident má.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzdá se komunista Ondráček titulu? Univerzita mu zaslala důrazný apel

14.11.2019 19:43 Aktualizováno Univerzita Palackého vyzvala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, aby rezignoval na svůj akademický titul…

Automatické metro a odchod od operátora za dva dny. Zeman podepsal nové…

14.11.2019 18:13 Provoz metra bude možný i bez strojvůdců. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal drážní novelu…

O kolik se zvýší minimální mzda? Do sporu se vložil prezident Zeman

14.11.2019 16:49 Prezident Miloš Zeman podporuje navýšení minimální mzdy alespoň na 15.000 korun. Po dnešní schůzce…

"Rebel" Zimola zamotal ČSSD hlavu. Jak to bude s kandidaturou ve volbách?

14.11.2019 16:45 Aktualizováno Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola bude příští rok v krajských volbách kandidovat v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama