Do Čech dorazilo absurdní americké právo

Praha – Prvky amerického práva dorazily do České republiky. Alespoň tak hodnotí rozhodnutí Nejvyššího soudu člen analytického týmu Nadačního fondu proti korupci Martin Soukenka ve své pondělní glose.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

371
doporučujeme

„Když jsem se nedávno dočetl o verdiktu Nejvyššího soudu, podle kterého jsou svědectví policistů z místa činu bezcenná a nelze je brát jako důkaz u líčení, uvědomil jsem si, že k nám americké právo konečně dorazilo (byl to, mimochodem, právě Nejvyšší soud, který rozhodl o zastavení stíhání známých trafikantů)," uvádí Soukenka.

Připomíná řadu amerických případů s prapodivným rozuzlením, která popisuje ve své knize Příručka pro zájemce o americký svět profesor Ota Ulč. Jedním z nich je případ, kdy policisté odcitovali nepřesně zákonnou formuli o právu na přiznání, což vedlo k tomu, že byl osvobozen šestinásobný vrah. Jiného trojnásobného vraha zachránil fakt, že byl dle soudce vyslýchán příliš dlouhou dobu, totiž tři dny.

„Na aplikaci amerického přístupu se lze, soudím, těšit i v případě spadlého mostu ve Studénce (8 lidí zemřelo), přejeté paní od lobbisty Romana Janouška a koneckonců i v případě mediálně známé pětice (nejen) kolem Dopravního podniku v Praze," dodává.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

D*bil, odpudivé, trapné. Klaus udělal pro zemi víc než Kalousek, zní z…

20.06.2019 08:26 Dusno kolem slov exprezidenta Václava Klause o multikulturalismu pokračuje. Miroslav Kalousek (TOP…

V ČR nebudou krávy? Babiš jede na summit EU. O auditech se bavit nehodlá,…

20.06.2019 08:24 Premiér Andrej Babiš při dnešní schůzce s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem nehodlá…

Čaputová přijede do Česka. Co si myslí o rozdělení federace?

19.06.2019 18:46 Aktualizováno Česká republika je podle nové slovenské prezidentky Zuzany Čaputové nejbližším partnerem Slovenska.…

Nárok na restituci rodu Walderode? Schwarzenberg je spokojený, pak se ale…

19.06.2019 17:09 Aktualizováno Odvolací Krajský soud v Hradci Králové v úterý potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama