Zeman chválí Orbána: Je to skutečný lídr, takových je nedostatek

Praha - Prezident Miloš Zeman považuje maďarského premiéra Viktora Orbána za skutečného lídra, kterých je podle něj v současné politice nedostatek. Zeman to uvedl v blahopřání Orbánovi k vítězství jeho Maďarského občanského svazu (Fidesz) v nedělních parlamentních volbách.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Miloš Zeman, prezident ČR

"Jsem přesvědčen, že jedním z hlavních problémů dnešní doby je nedostatek skutečných lídrů. V politice máme osoby, chybí nám však osobnosti. Jsem proto rád za každou výjimku, která se tomuto trendu vymyká," napsal Zeman v blahopřejném telegramu, o jehož odeslání dnes informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Právě Orbána Zeman označil za takovou výjimku. "Silná podpora, která se vaší straně pravidelně dostává, je pro mne důkazem, že vás za skutečného lídra považují i občané vaší země," soudí český prezident.

Volební systém v Maďarsku se změnil z dvoukolového na jednokolový a byly upraveny hranice volebních okrsků - je jich méně a jsou o něco větší. Tento vládní krok byl opozicí silně kritizován, Orbánova vláda se však hájila, že chce omezit přílišnou byrokracii a v rámci úsporných opatření je snížení počtu poslanců nutností.

Orbán ukázal, že umí v politice „makat", a tak mu Maďaři věří. Co na tom, že na úspěšné vládnutí si vypůjčil odjinud. Třeba ze soukromých penzijních fondů si Orbánův druhý kabinet nadělil deset miliard eur, kterými vylepšil statistická čísla veřejného deficitu, napsal ve svém komentáři pro e15.cz Blahoslav Hruška.

Český volič na svého Orbána stále čeká. Ze všeho nejvíc by maďarské úspěchy chtěl napodobit Andrej Babiš. Samozřejmě až poté, co se pomocí svého charismatu muže z lidu vyrovná s nudným ouřadou Bohuslavem Sobotkou, který mu tak nějak stojí v cestě, píše se dál v komentáři.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová sametová revoluce? Payne na happeningu navrhl, jak změnit fungování EU

20.10.2018 17:10 Happening s názvem Nová sametová revoluce uspořádali dnes odpoledne na náměstí Jana Palacha v Praze…

Hamáček drtivě porazil platformu v ČSSD. Hrobaři, proces se spiklenci,…

20.10.2018 16:10 Aktualizováno Širší vedení ČSSD dalo na dnešním zasedání v Hradci Králové drtivou většinou hlasů důvěru…

Komunista Ondráček dostal medaili od svazu bojovníků za svobodu. Neví se,…

20.10.2018 15:34 Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček obdržel tento týden ocenění od Českého svazu bojovníků za…

Konflikt v ČSSD graduje: Zimola sjel kolegy, Chovanec a Zaorálek se už…

20.10.2018 13:38 Aktualizováno Vedle předsedy ČSSD Jana Hamáčka požádal na dnešním zasedání širšího stranického vedení v Hradci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama