Analytik Best vzkazuje: Navalte prachy, pane Bakalo, a nebo mlčte!

Praha - Americký publicista a politický analytik Erik Best na svém webu The Fleet Sheet radí miliardáři Zdeňku Bakalovi, jak si pomocí současné situace v OKD zlepšit svou pošramocenou reputaci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Český multimilionář Zdeněk Bakala
doporučujeme

"Zdeněk Bakala využil setkání s novináři v hotelu Four Seasons minulý týden k ohlášení příchodu verze 2. 0 Korporátního nájezdníka Bakaly," píše Best s notnou dávkou ironie.

Poukazuje na událost z minulého týdne, kdy se Bakala "pokusil nadběhnout své špatné reputaci a naznačil, že je ochoten vrátit peníze do OKD. Kdy přesně k tomuto prozření dospěl, není jasné, protože ostře kontrastuje s přístupem k OKD v duchu „je mi to šumák", který projevil v loňském rozhovoru pro časopis Forbes," dodává Best.

Upozorňuje také na to, že poté, co ministr financí Andrej Babiš "vyzvonil novinu o výměně dluhu za akcie", ji ministr průmyslu Jan Mládek označil za jediné řešení proti bankrotu firmy. Při této příležitosti uvedl, že většinoví vlastníci budou muset letos do NWR vložit tři až pět miliard korun.

"Bakalovi nic nebrání převzít celý podíl BXR v NWR, nabídnout minoritním akcionářům zpětný odkup a sáhnout do vlastní kapsy, aby se vyrovnal s majiteli obligací. Je načase, aby nový a vylepšený Bakala jednal podle toho, jak káže," uzavírá tvrdě Best.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman a Babiš znají termín novoročního oběda v Lánech

13.11.2019 20:57 Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli…

Výroční summit NATO bude bez Babiše. Do Londýna pojede jen Zeman

13.11.2019 20:42 Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman.…

Zeman kondoloval Čaputové kvůli tragické nehodě autobusu

13.11.2019 18:01 Aktualizováno Český prezident Miloš Zeman poslal kondolenční dopis slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové kvůli…

Změna ústavy kvůli NKÚ? Politici se neshodnou

13.11.2019 17:18 Sněmovní a senátní ústavní komise se zatím příliš neposunuly k dohodě o změnách ústavy. Chystané…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama