Babiš vyzývá Čechy k účasti v eurovolbách, na pomoc si vzal lvíče a tygříka

Praha - Výzvu k účasti ve volbách do Evropského parlamentu přednesl na prvomájovém setkání na náměstí Jiřího z Poděbrad pořádaném hnutím ANO jeho předseda Andrej Babiš. Uvedl, že i přes nízkou oblibu, jakou v tuzemsku eurovolby mají, je pro stranu účast voličů důležitá. "Zkuste přijít k volbám a zkuste nás podpořit, je to pro nás psychologická záležitost," řekl předseda.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Andrej Babiš /ANO/, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku vlády a ministr financí
doporučujeme

Pár desítek lidé se schovalo v postavených přístřešcích, a vydrželo tak až do konce setkání. Čekání na projev předsedy hnutí si mohli lidé zpříjemnit pohledem na malého bílého lva a tygra půjčeného ze zooparku, mohli si také nechat změřit tlak. 

Se zájemci debatovali třeba také ministryně Věra Jourová (ANO) či bývalý pražský primátor Jan Kasl.

Babiš opakoval, že není politikem, ale pouze naštvaným občanem, který chce změnit politiku. "Jsme ve vládě, to víte, ono je to těžké měnit něco, co 24 let jde nějakým směrem, jak říká 'topka': 'víme, kam jdeme'. To víme všichni, my bychom to rádi změnili," uvedl ministr financí.

Dokončení vnitřního trhu, energetická bezpečnost, efektivní čerpání fondů nebo silné evropské instituce. To jsou podle státního tajemníka pro EU Tomáše Prouzy priority ČR pro příštích 10 let.

„Priority české vlády by se neměly příliš měnit, mnohem důležitější je, aby je vlády dostatečně aktivně prosazovaly. To ostatně byla největší slabina České republiky v minulosti a největší změna této vlády," řekl pro EurActiv,cz státní tajemník pro EU Tomáš Prouza.

Právě současná vláda deklaruje v evropské politice „obrat". Měly by být také priority něčím, co by se mohlo měnit se změnou politického vedení, tedy je to politická otázka, nebo spíš něco, co vychází z neměnné situace ČR jako je poloha, a mělo by to tak zůstat prakticky neměnné?

„Odlišil bych dlouhodobé priority vlády v evropských záležitostech, ve kterých může každá vláda reflektovat svůj osobitý program a politické zaměření, od národní strategie, která by rozhodně měla být založena na konsensuálním vnímání toho, co pro nás členství v Evropské unii znamená," řekl EurActivu ředitel think-tanku Evropské hodnoty Radko Hokovský.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Ihned přijměte dětské uprchlíky." Hamáček dostal ostrý dopis od Pražských…

12.11.2019 14:32 Členky spolku Pražské matky vyzvaly dnes ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), aby okamžitě podnikl…

Porostou v ČR daně? Senát o sporném balíčku rozhodne zřejmě do Mikuláše

12.11.2019 13:41 Senát o vládním návrhu na zvýšení daní rozhodne pravděpodobně do Mikuláše. Daňový balíček musí…

Výročí "sametu" je za dveřmi. Zeman bude slavit 16. listopadu v Bratislavě

12.11.2019 13:11 Prezident Miloš Zeman vzpomene na výročí pádu komunismu 16. listopadu v Bratislavě společně se…

Topolánek, Bartoška a další. Bohatý nepřítel Babiše slavil

11.11.2019 22:14 Aktualizováno Bývalý šéf ČEZu Martin Roman uspořádal oslavu svých padesátých narozenin. Navzdory tomu, že se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama