Skokan chce zvýšit kompetence krajů na úkor státu

Praha - Investice do protipovodňové ochrany, zlepšení infrastruktury a zvýšení kompetencí krajů jsou priority lídra liberecké kandidátky strany Věci veřejné Petra Skokana (46). Rád by pokračoval v přerozdělování rozpočtového určení daní ve prospěch obcí, měst a krajů a budoval silniční obchvaty.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Skokan je stavař a manažer, navíc radní České Lípy. Mezi roky 2004 a 2008 byl hejtmanem Libereckého kraje. Sám o sobě říká, že byl muzikantem, hercem, textařem, básníkem i basketbalistou. Údajně však jezdí i na motorce a pilotuje.

Lídr liberecké kandidátky je podruhé ženatý, má čtyři děti. Narodil se v jižních Čechách, ale od raného dětství žije v Dolní Libchavě u České Lípy. Vystudoval střední průmyslovou školu stavební, po roce 1989 začal podnikat. Kvůli finančním problémům však musel živnost zrušit.

V roce 1992 vstoupil do ODS, do komunálních voleb za ni poprvé kandidoval v roce 1994 a na podzim téhož roku zasedl do městského zastupitelstva v České Lípě. V roce 2004 byl zvolen hejtmanem Libereckého kraje.

"Se směřováním uvnitř ODS jsem se již však nemohl dále ztotožnit, a proto jsem v roce 2009 vstoupil do Věcí veřejných," vysvětluje Skokan důvod, proč řady občanských demokratů opustil a kandiduje za Věci veřejné.

Témata: Věci veřejné
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama