Válková popřela, že by byla součástí mafie. Budu se bránit, tvrdí

Praha - Rozepře na resortu spravedlnosti pokračují i po odchodu náměstkyně Hany Marvanové. Ministryně Helena Válková se dnes rázně ohradila proti tvrzením, že by bylo ministerstvo či ona sama pod vlivem lobbistických skupin.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Helena Válková /ANO/, ministryně spravedlnosti
doporučujeme

Marvanová před několika dny vyslovila domněnku, podle které by za snahou o její sesazení mohl být vliv určitých lobbistických skupin některých advokátů a soudců, které prý v okolí ministerstva působí.

"Je to tlak vlivných zájmových skupin, které se kolem ministerstva pohybují. Ti lidé vědí, že jsem působila v protikorupčních organizacích a teď mohu díky své funkci změny prosadit," řekla Marvanová Právu.

Válková tak byla nucena reagovat na některá tvrzení. "Musím uznat, že občas otálím s mediálním vyjádřením se k některým závažným otázkám, a to z toho důvodu, že si je chci důkladně promyslet," uvedla ministryně.

"Toto bývá považováno za slabost a vysvětlováno, že podléhám různým tlakům. Ve skutečnosti tomu tak není, nicméně z důvodu nejistoty veřejnosti tento svůj přístup změním a pokusím se být mnohem otevřenější i vůči médiím. Chystám uzavřít proces jmenování předsedů Krajských soudů a vysvětlím tak důvody, proč jsem proces jmenování pozdržela," vysvětluje Válková.

"Na závěr se musím zároveň důrazně ohradit proti tvrzení kohokoliv, že jsem součástí jakékoli mafie a že podléhám advokátní, exekutorské, soudcovské nebo jiné lobby. Jedna věc je profesionální konzultace se zástupci jednotlivých oborů uvnitř justice, druhou věcí je podléhání nějakému lobbingu. Taková tvrzení jsou účelová a absolutně postrádají racionální základ. Netuším, jak dlouho budu ministryní, vím ale jednoznačně, že proti těmto lžím jsem odhodlána se bránit," uzavírá ministryně spravedlnosti Helena Válková.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ochrana hranic s Německem a Rakouskem potrvá do půlnoci 24. dubna

02.04.2020 07:48 Kontroly na hranicích s Německem a Rakouskem potrvají do půlnoci pátku 24. dubna. O prodloužení…

Vláda schválila odklad splácení úvěrů a hypoték, otevře domácí potřeby

01.04.2020 22:02 Aktualizováno Vláda chce kvůli koronavirové epidemii prodloužit nouzový stav o dalších 30 dní, takže by platil do…

Kam se poděl Babiš? Schillerová prozradila, proč nepřišel na tiskovky

01.04.2020 20:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řídil jednání vlády, je v kondici a vypadá dobře. Novinářům to dnes…

Ministerstvo chce omezit výpovědi z nájmu lidem, co kvůli koronaviru…

01.04.2020 20:31 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj chce omezit možnosti výpovědi z nájmu kvůli tomu, že nájemník…

Související:

Právě se děje

Další zprávy