Best ostře do Sobotky: Poslušný socialista, který slouží kapitalistům

Praha - Americký novinář a politický analytik žijící v České republice Erik Best se ve svém pravidelném zpravodaji The Fleet Sheet's Final World zaměřil na ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka a na stav současné podoby ČSSD.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda strany
doporučujeme

"Odborníci na zahraniční politiku bývají často takoví chudí příbuzní partajních aparátčíků zaměřujících se na ministerstva, kudy protečou velké peníze. Rozpočet ministerstva zahraničí je relativně skromný a nenabízí tolik příležitostí krást," píše úvodem Best s tím, že se v průběhu let stejně objevilo několik malých výjimek.

Současný ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se sice musel bránit nařčením, že zavádí zahraniční politiku vůči Číně a že má protiruské postoje, jinak si ale podle komentátora zachovává čistý štít. "Jako socialista má dobrý kádrový profil," shrnuje.

"V otázce církevních restitucí stál jednoznačně na straně lidu. Rovněž kritizoval Zdeňka Bakalu – nazval ho gaunerem – ještě něž se z toho stala taková móda. Nepřekvapí tudíž, že chce Zaorálek ČSSD vrátit k jejím socialistickým kořenům," chválí Erik Best.

Se Zaorálkem se také shoduje v názoru, který ministr vyřkl v rozhovoru pro Deník. Uvedl, že ČSSD se ve volební kampani nedokázala držet tématu sociální nerovnosti a neudělala z něj své hlavní téma. "Tohle mělo být hlavním tématem voleb, protože Evropa stagnuje a nedělá nic pro řešení sociální nerovnosti," řekl Zaorálek v rozhovoru.

Podle Besta je ale něco takového zřejmě jen stěží možné, a příčinu vidí v předsedovi strany Bohuslavu Sobotkovi. "Je něco takového ale realistické, když ČSSD vede Bohuslav Sobotka, Socialista jen podle jména, který poslušně sloužil Bakalovi, Martinu Romanovi a dalším předním českým kapitalistům?" ptá se Best.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nesnášíte Babiše? Proč nikdo neřeší jinou závažnou věc? Nejmladší…

19.11.2019 19:26 Aktualizováno Tadeáš Bača je nejmladším českým zastupitelem. V České televizi se zamyslel nad aktivitami, které…

Výborný skončí po smrti manželky v čele KDU-ČSL

19.11.2019 17:46 Marek Výborný rezignuje na funkci předsedy KDU-ČSL k termínu mimořádného sjezdu strany, který by se…

Slavný hudebník prozradil, co by v Česku udělal s komunisty. Nebude se jim…

19.11.2019 17:08 Aktualizováno Frontman kapely Lucie David Koller se netají svou nelibostí ke komunistům. Prozradil dokonce, jak…

Šnajdr striktně odmítl obvinění v kauze Bulovka. Zvažuje další právní kroky

19.11.2019 17:03 Bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr odmítl při dnešním policejním výslechu obvinění související s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama