"Starý jezevec" Miloš Zeman rezignoval na post šéfa strany

Praha - Miloš Zeman rezignoval v sobotu odpoledne na post šéfa Strany práv občanů - Zemanovci. Reagoval tak na nízký volební zisk, který ponechal zemanovce před branami Poslanecké sněmovny.

Přidejte svůj názor

Po sečtení 99 procent hlasů se zemanovcům nepodařilo překonat povinný pětiprocentní práh a strana zůstává se ziskem 4,33 procenta bez poslaneckého mandátu.

"Myslím si, že jsem vytvořil dobrou alternativu pro sociální demokracii, stejně jako TOP 09 vytvořila dobrou alternativu pravici," řekl Zeman.

Na otázku, kde si myslí, že se stala chyba, odpověděl nepřímo. "Politik nikdy nemá nadávat na voliče, nýbrž na svou malou schopnost, nebo dokonce i neschopnost," uvedl.

Následně se definitivně rozloučil se svými kolegy ve volebním štábu i s přítomnými novináři. "Vážení kolegové, kdybych se sem chtěl vracet, tak na vás nejsem tak milý a možná, že bych vás znovu nazýval debily a idioty či nedostatečně informovanými novináři," uzavřel s nadsázkou a odjel.

Zeman nebyl jediným lídrem, který z neúspěchu strany vyvodil osobní zodpovědnost. Na post předsedy rezignoval také šéf lidovců Cyril Svoboda. Ani KDU-ČSL se totiž nepodařilo překonat povinnou hranici pěti procent.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na sjezdu zkritizoval své vlastní hnutí ANO

17.02.2019 11:46 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes v projevu na celostátním sněmu zkritizoval papalášství,…

ŽIVĚ: ANO povede do eurovoleb Charanzová

17.02.2019 10:30 Aktualizováno Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně…

Vláda pod palbou: Dotační program k výstavbě bytů ni neřeší

17.02.2019 08:44 Vládní dotační program k výstavbě bytů a seznam několika opatření proti chudobě situaci lidí v…

Poslanci a senátoři projednají dvě dohody mezi EU se Singapurem

16.02.2019 19:22 Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama