Kalouskovy průšvihy na jednom místě. Sepsal je protikorupční fond

Praha - Nadační fond proti korupci vydal v první prázdninový den publikaci, které označil jako čtení k vodě. Jde o souhrn největších průšvihů Miroslava Kalouska /TOP 09/.

Miroslav Kalousek /TOP 09/, místopředseda strany
doporučujeme

NFPK založený miliardářem Janečkem vytvořil publikaci "Miroslav Kalousek a 20 let jeho úřednických a politických her". Na jednom místě shromáždil informace z otevřených zdrojů ohledně nejkontroverznějších záležitostí kolem éry Miroslava Kalouska v polistopadové politice.

"Zájemci se tak mohou dozvědět, jak zkušení parašutisté hodnotili „kvalitní" padáky, na nichž zahynul vojín Roman Prinich, jak se v případě zakázky na modernizaci tanku řady T-72 hlasovalo až do úplného vítězství outsidera, jak se „ztratil" otisk firemního razítka z obálky v zakázce na štábní informační systém. Dále pak jak byly vyměněny stíhací letouny MiG-29 za polské vrtulníky, které však pro svůj účel nebyly příliš vhodné, jak se v roce 1997 přel Petr Nečas s Miroslavem Kalouskem o to, zda armádní koncepce obrany země požaduje maximální nebo minimální počet tanků řady T-72, nebo jak proběhl „prodej" kasáren na náměstí Republiky v Praze v hodnotě necelé jedné miliardy korun, ze které však stát neobdržel skoro nic," píše se na webu NFPK.

Dočíst se ale můžete i o roli Kalouska v kauze Diag Human či v kauze CASA, v níž je stíhána stranická kolegy Kalouska Vlasta Parkanová. "Překvapí i to, jak křesťanskodemokratický ministr financí Kalousek nadělil pod stromeček v roce 2008 hazardním společnostem dárek v podobě povolení internetového kurzového sázení," pokračuje fond.

Publikace má dvě verze, stručnější a obsáhlejší. Obě naleznete ZDE.

Témata: Miroslav Kalousek | NFPK
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NSS zrušil verdikt soudu, který zrušil čtyři opatření

26.02.2021 13:16 Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zrušil rozsudek Městského soudu v Praze, kterým soud loni na jaře…

Vláda by podle Sněmovny měla vyhlásit nový nouzový stav

26.02.2021 12:49 Aktualizováno Opoziční strany žádají, aby vláda v případě, že cítí takovou potřebu, vyhlásila nový nouzový stav…

ČSSD chce "obětovat březen". Nebrání se ani uzavření průmyslu

26.02.2021 12:18 Ministři ČSSD chtějí prosazovat odvážná a účinná opatření proti koronaviru, uvedla dnes strana v…

Poslanci schválili program schůze k prodloužení nouzového stavu

26.02.2021 12:10 Aktualizováno Sněmovna schválila program schůze k prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru. Poslanci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama