Slonková si to od Babiše nezasloužila, píše Erik Best

Praha - Zpráva o konci Sabiny Slonové v čele MF Dnes vyvolala poprask a velké spekulace. Se svou troškou do mlýna přispěl i americký novinář Erik Best. Slonková podle něj zasluhovala lepší zacházení.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Erik Best, americký novinář v ČR
doporučujeme

Před pár týdny guru české žurnalistiky Pavel Šafr obvinil v rozhovoru pro magazín Respekt, že Sabina Slonková nepracuje pro Andreje jen půlrok, kdy je v čele jeho deníku MF Dnes, nýbrž už přes 10 let.

Babiš měl být její skrytý zdroj, který ji pomáhal s kauzami v nejvyšších patrech politiky.

Nyní Slonková odešla z postu šéfredaktorky fakticky bez vysvětlení. Babiš ji přitom do svých novin uvedl jako důkaz, že noviny budou nestranné. Podle Besta byla odejita, ona sama řekla, že odchází pro neshody se zbytkem vedení MAFRA.

"Náhlý odchod jen po šesti měsících ve funkci vzbudil spekulace ohledně jeho pravé příčiny, ale málokdo si položil tuto pochopitelnou otázku: Dělala Slonková svou práci dobře? Ještě více než na jiných trzích žije v české žurnalistice přesvědčení, že investigativní reportér s kontakty a la Deep Throat nutně umí dobře psát, že redaktor umí dělat editora, že editor umí pracovat jako šéfredaktor, a že šéfredaktor umí vydávat noviny. Často však zafunguje Peterův princip a novinář postoupí na úroveň své nekompetentnosti," píše na svém webu Fleet Sheet Best.

Podle něj si Slonková poté, co pomohla připravit základy pro nepřátelské převzetí ČEZu Andrejem Babišem, zasluhovala rozhodně lepší zacházení.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Padne Babiš při volbách 2021? Opozice reaguje na výzvu Milionu chvilek

16.11.2019 21:53 Aktualizováno Lídři opozičních politických stran souhlasí s výzvami spolku Milion chvilek, které zazněly na…

Vznikne velký šik proti Babišově vládě? Minář apeloval na opoziční strany

16.11.2019 19:39 Aktualizováno Spolek Milion chvilek vyzval na dnešní demonstraci na pražské Letné demokratické opoziční strany,…

OBRAZEM: Češi účtují s Babišem. 300 tisíc lidí vyrazilo na Letnou

16.11.2019 19:06 Až 300.000 lidí dorazilo dnes do Prahy na Letnou, aby si připomněli třicáté výročí pádu…

"Čápi, vemte si ho i s hnízdem!" Demonstrace proti Babišovi dopadla nad…

16.11.2019 18:17 Aktualizováno Dnešní demonstrace dopadla podle mluvčího iniciativy Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama