Kalousek reaguje na knihu o svých průšvizích: Je to taková typická...

Praha - Jsou to drby, reaguje bývalý ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na publikaci, která shrnuje všechny jeho kontroverzní kroky za 20 let v politice. O jejím vydání jsme vás včera informovali.

Miroslav Kalousek /TOP 09/, místopředseda strany
doporučujeme

Nadační fond proti korupci, který založil miliardář Karel Janeček, vydal v první prázdninový den čtení k vodě, jak říká publikaci, která shrnuje průšvihy Kalouska od doby, co vstoupil do světa vysoké politiky.

"Jestli sepsali všechny drby, jako například padáky, které já jsem nikdy nekupoval, tak v tom jim těžko mohu bránit. Ale pak jsou to sepsané stokrát vyvrácené drby. Pokud se nemýlím, fond úzce spolupracuje s panem Babišem. Je to taková typická babišárna," reaguje na knihu Kalousek ve vyjádření pro Lidové noviny.

Je pravdou, že zakladatel fondu Karel Janeček se v poslední době vyjádřil o Babišovi pochvalně. V rozhovoru pro Echo24 dokonce řekl, že mu věří.

Před předčasnými volbami ale uveřejnil i jisté pochybnosti. "Nesouhlasím s jeho tvrzením, že stát by se měl řídit jako firma, i když je pravda, že některé prvky z firemního řízení by se ve státní správě aplikovat daly," napsal. Dodal, že i z vlastní zkušenosti ví, že Babiš ne vždy splní to, co slíbí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda užívá necertifikované testy, povede to k dalšímu náporu na…

04.03.2021 22:04 Aktualizováno Česká republika se řítí do dalšího velkého průšvihu. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský totiž…

Lidé by neměli počítat s rozvolněním, řekl Babiš

04.03.2021 22:02 Aktualizováno Lidé by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření…

Cílem aukce nebyl čtvrtý operátor, ale snížení cen, uvedl Babiš

04.03.2021 17:47 Cílem loňské aukce na kmitočty pro chytré mobilní sítě 5G nebyl příchod čtvrtého velkého operátora…

ČT musí zaplatit Vitáskové 80.000 korun za nepravdivý výrok

04.03.2021 17:02 Aktualizováno Česká televize (ČT) musí uhradit bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové 80…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama