Ministryně Jourová to pěkně schytala. Toto by raději neměla číst

Praha - Ačkoli jednání o budoucím českém eurokomisaři ještě neskončila, jedním ze žhavých kandidátů je ministryně ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Věra Jourová. Do ní se dnes pustil Zdeněk Škromach i Erik Best.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Věra Jourová, 1. místopředsedkyně ANO
doporučujeme

Místopředseda Senátu Parlamentu a exministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach si dnes ulevil na sociální síti a rozepsal se o kandidátce na post eurokomisaře Věře Jourové. On sám by v Evropské komisi rád viděl bývalého místopředsedu Evropského parlamentu Libora Roučka.

"Že nám evropský lidovecký supereurokomisař vnucuje za eurokomisařku Jourovou, kterou prý už si s ním kuloárově domluvili naši lidovci s Babišem nemá smysl ani komentovat," uvedl Škromach .

Podle něj se zřejmě jedná o "vykopnutí za neschopnost." "Nějak si totiž nemohu vzpomenout, co vlastně tato paní jako ministryně dokázala vytvořit natož prosadit," podotkl senátor.

Ve svých úvahách zašel ještě dál americký novinář, komentátor a analytik žijící v České republice Erik Best. Ten se dokonce podíval do doby, kdy se Jourová narodila.

"Před padesáti lety se Věra Jourová narodila jako žena a o půl století později je onen fakt její hlavní kvalifikací pro to, aby se stala jedním z nejmocnějších evropských politiků," uvedl ve svém zpravodaji The Fleet Sheet Best.

Jourová to včera to sama připustila, myslela to ale jako vtip. "V životopise však ve skutečnosti nemá nic jiného, co by zvlášť dokládalo její způsobilost pro funkci eurokomisaře. Stát se ministryní bylo jejím druhým největším výkonem. Umožnilo ho její zatčení v roce 2006 za podezření, že přijala dvoumilionový úplatek," vysmál se Jourové Best.

"Později byla Jourová za velkého jásotu zproštěna obvinění, nicméně věc se nikdy úplně nevysvětlila. Jestliže ty dva miliony neobdržela, která „Věra" zmíněná v telefonním odposlechu je měla dostat?" ptá se komentátor.

"Bylo by pěkné moci napsat, že budoucí eurokomisařka ČR na svém ministerstvu podnikla významné kroky k omezení korupce v rozdělování evropských dotací a ve veřejných zakázkách, ale to by zkrátka nebyla pravda. Lze zato napsat, že v roli ženy je Jourová skutečně velmi dobrá," uzavřel Best.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman nechce, aby Zimola založil novou stranu

14.11.2019 21:40 Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála…

Vzdá se komunista Ondráček titulu? Univerzita mu zaslala důrazný apel

14.11.2019 19:43 Aktualizováno Univerzita Palackého vyzvala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, aby rezignoval na svůj akademický titul…

Automatické metro a odchod od operátora za dva dny. Zeman podepsal nové…

14.11.2019 18:13 Provoz metra bude možný i bez strojvůdců. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal drážní novelu…

O kolik se zvýší minimální mzda? Do sporu se vložil prezident Zeman

14.11.2019 16:49 Prezident Miloš Zeman podporuje navýšení minimální mzdy alespoň na 15.000 korun. Po dnešní schůzce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama