Best zesměšnil Sobotku a Zaorálka v souvislosti se sestřeleným letadlem

Praha - Americký novinář a politický analytik žijící v České republice Erik Best se ve svém dnešním komentáři zaměřil na premiéra Bohuslava Sobotku a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Oba podle něj svými slovy relativizují záměrné činy skutečných teroristů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Erik Best, americký novinář v ČR
doporučujeme

Analytik hned v úvodu svého komentáře na stránkách zpravodaje The Fleet Sheet poukazuje na to, že pro sestřelení malajsijského civilního letadla, ke kterému došlo v pátek nad Ukrajinou, není omluva.

"Když ale politici jako Bohuslav Sobotka nebo Lubomír Zaorálek mluví v souvislosti s pádem malajsijského letadla nad východní Ukrajinou o teroristickém činu, relativizují záměrné činy skutečných teroristů," tvrdí Best.

"Bylo bombardování čínské ambasády v Bělehradě v roce 1999 také teroristickým činem? A bombardování Prahy v roce 1945?" ptá se analytik a dodává: "Ne pro západní média, protože to byly nehody způsobené těmi dobrými."

Politici podle něj stále častěji mluví o jakékoli zemi, která odporuje jejich vlastní silácké politice, jako o teroristickém státu nebo státu sponzorujícím terorismus. "V některých případech je to odůvodněné, jindy to však slouží jako záminka pro nerespektování demokratických principů," tvrdí Best.

"To by mělo znepokojovat i zákonů poslušné občany, protože to zvyšuje pravděpodobnost, že se do konfliktu s právem nechtěně dostanou i oni a budou potrestáni podle velmi přísných antiteroristických zákonů, které teď platí všude," uzavírá Erik Best.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vytočil politologa: To si dělá srandu? Fraška, režimní kádr, nedá se…

21.11.2019 21:11 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš si získal na svou stranu část lidí projevem,který pronesl 17. listopadu.V něm…

Babišovi se nelíbí, že vláda rozhoduje o platech starostů

21.11.2019 19:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za absurdní, že vláda rozhoduje o výši odměn starostů a dalších…

Studenti vyzvali premiéra Babiše, aby se jasně vyjádřil k situaci v…

21.11.2019 17:23 Studenti vysokých škol vyzvali v dopise premiéra Andreje Babiše (ANO), aby odsoudil reakci Číny na…

Pod petici lidovců za ústavní ochranu vody už se podepsaly tisíce lidí

21.11.2019 17:04 KDU-ČSL posbírala po celé republice už kolem 20.000 podpisů pod petici za ústavní ochranu vody a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama