Babišovo ministerstvo se pustilo do Besta. Má pro něj tento vzkaz

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj se tvrdě ohradilo proti článku amerického novináře a komentátora Erika Besta o Věře Jourové a Kláře Dostálové. Analytikovi vzkazuje, ať si nejprve ověří informace, než něco napíše.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Erik Best, americký novinář v ČR
doporučujeme

Americký novinář a politický analytik žijící v České republice Erik Best se ve svém komentáři na webu The Fleet Sheet zaměřil na možnou kandidátku na uvolněné místo ministra pro místní rozvoj, náměstkyni pro evropské programy Kláru Dostálovou, kterou navrhuje sama Věra Jourová jako svoji nástupkyni.

Lidové noviny patřící Andreji Babišovi si totiž všimly, že Dostálová roky radila firmám, jak využívat evropské fondy, to by mělo být podle Besta varovným signálem. "Dostálová se pak stala tváří Komory administrátorů veřejných zakázek (KAVZ). KAVZ je nástrojem právníků Roberta Pergla a Radka Pokorného pro cokoli, kromě zvyšování transparentnosti zadávání veřejných zakázek," dodal Best.

Jourová na České televizi uvedla, že Dostálová by byla zárukou kontinuity na ministerstvu. "Pokud Babiš tlačí Jourovou do Bruselu kvůli nepřiměřenému vlivu, který na ni mají Pergl a Pokorný, jmenování Dostálové by mu zhatilo plány," uvedl dále Best.

Psali jsme:

Proti těmto větám se rázně ohradilo ministerstvo pro místní rozvoj a Best by si podle něj měl lépe oveřovat informace. "V době nominace ministryně Věry Jourové na komisařku jsou debaty a spekulace o jejím nástupci/nástupkyni zcela přirozené a pochopitelné. Články by však měly být pravdivé," uvedlo ministerstvo v prohlášení.

"Dedukce Erika Besta jsou postaveny na nepravdivých a neověřených informacích. Klára Dostalová, současná náměstkyně ministryně pro místní rozvoj nebyla nikdy členkou, natož tváří Komory administrátorů veřejných zakázek a zmiňovaného právníka Roberta Pergla nezná," píše dále resort.

Stejnou informaci potvrdil Robert Pergl, který podle resortu uvedl: "Paní náměstkyni Kláru Dostálovou jsem nikdy v životě neviděl, panu Bestovi jsem už napsal a žádám omluvu."

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman a Babiš znají termín novoročního oběda v Lánech

13.11.2019 20:57 Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli…

Výroční summit NATO bude bez Babiše. Do Londýna pojede jen Zeman

13.11.2019 20:42 Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman.…

Zeman kondoloval Čaputové kvůli tragické nehodě autobusu

13.11.2019 18:01 Aktualizováno Český prezident Miloš Zeman poslal kondolenční dopis slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové kvůli…

Změna ústavy kvůli NKÚ? Politici se neshodnou

13.11.2019 17:18 Sněmovní a senátní ústavní komise se zatím příliš neposunuly k dohodě o změnách ústavy. Chystané…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama