Okamura se pustil do Dienstbiera: Je nekompetentní a naprosto zbytečný

Praha – Tomio Okamura patří k nejhlasitějším kritikům ministra pro lidská práva a rovné příležitosti. Některé jeho návrhy považuje předseda Úsvitu za pouhé vtipy. Je ve vládě zbytečný, je nekompetentní a pořádně nic nedělá, kritizoval ostře pro Českou televizi Jiřího Dienstbiera Okamura.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomio Okamura
doporučujeme

Tomio Okamura pracuje spolu se sociálním demokratem Jeronýmem Tejcem na zákonu o exekutorech. Spolupráci s ním si nemůže předseda Úsvitu vynachválit. Kooperaci s ministrem pro lidská práva naopak předseda Úsvitu razantně odmítá. „Vidíme, že ministr Dienstbier je zbytečný ministr, protože poté, co nám předvádí paskvily, jako je novela služebního zákona, kde se k tomu návrhu už nechtějí hlásit ani vládní poslanci, s ním nechtějí vůbec spolupracovat," vysmívá se ministrových schopnostem Okamura.

Podle poslance Dienstbier ztrácí i podporu ve vládě. „Ztrácí i podporu většiny poslaneckého klubu ČSSD. Ministrem je za odměnu, protože prokázal loajalitu vůči Sobotkovi během puče v ČSSD. Nebyl nikdy ano renomovaným a známým advokátem," ostře pokračoval Okamura, podle kterého je ministr pro lidská práva nekompetentní osobou.

„Důvěra v něj je na bodu nula. Poté, co předložil návrh na pozitivní diskriminaci Romů a volební právo cizinců, místo aby se třeba zabýval vákonem o exekutorech s ním ani nemá cenu spolupracovat," vysvětloval Okamura a dodal, že Dienstbier se vůbec nezabývá tím, co trápí většinu občanů České republiky.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš chce vědět, za jakých podmínek EU poskytne peníze

02.06.2020 19:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na dálku jednal s předsedy vlád zemí visegrádské čtyřky (V4 - Česko…

Šíření a používání nacistických symbolů by mohlo být trestné

02.06.2020 18:37 Komerční šíření propagandistických předmětů národního socialismu i dalších podobných hnutí i…

Babiš označil za nesmysl, že mu má zákon o majitelích pomáhat

02.06.2020 16:33 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes označil za nesmysl tvrzení, že mu zákon o evidenci skutečných…

ANO chce zbrzdit zákon o povinných českých potravinách

02.06.2020 16:30 Hnutí ANO ve středu navrhne Sněmovně, aby se zákon, který by stanovil povinný podíl až 85 procent…

Související:

Právě se děje

Další zprávy